If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

S remaky to nebudeme přehánět, slibuje Sony

Nechce devalvovat nextgen.

The Last of Us Remastered se minulý měsíc stalo nejprodávanější hrou v USA s odbytem 1,5 milionu kusů za úvodní den, a zůstalo jedničkou i ve Velké Británii za minulý týden.

Odpálí tento úspěch smršť dalších remaků od Sony, která o nich nahlas uvažovala, například v případě série Uncharted, protože prý existuje vysoké procento majitelů PS4, kterým unikly hry z předešlé generace?

"Musíme najít správné vyvážení remaků a nových her, abychom se nedostali do bodu, kdy nextgen znamená jen samé oprášení old-gen titulů, což by tuto generaci konzolí devalvovalo," říká šéf evropské PlayStation Jim Ryan pro CVG.

Sony proto přenese na PS4 pouze ty PS3 hry, u kterých ji to dává nějaký hlubší smysl. Na Gamescomu takto oznámila porty Unfinished Swan a Journey, běžící nově v 1080p a 60fps, plus také Tearaway z VITA.

Čili s remaky se to nebude přehánět a roli v rozhodování prý sehraje i to, jak moc rychle mohou být hotové, aby nevylezly až moc dlouho po startu PS4, s čímž The Last of Us nemělo problém. Že ho fanoušci milují, dokládá trailer vytvořený za využití nového Photo módu v konverzi:

Comments