If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Samostatná verze GTA Online nebude Free-2-Play, kdy na PS5 zdarma?

+ jak pomohlo rozdávání na Epicu a proč je NBA 2K21 dražší?

Nejspíš si ještě vybavujete oznámení nextgen konverze Grand Theft Auto 5 z června.

Už tehdy byla nakousnuta samostatná verze GTA Online, která byla nyní potvrzena: vyjde rovněž někdy v 2. polovině kalendářního roku 2021 (jako singleplayer).

Důležité však je, že hra nebude vyloženě Free-2-Play (bezplatně pro kohokoli k downloadu), jak se dosud myslelo. Cenové schéma zatím nebylo nastíněno.

Jisté je jen to, že nextgen a PC verze GTA Online budou mít v příštím roce nějaký exkluzivní obsah, co na stávajících konzolích nebyl, uvádí tiskovka na BusinessWire

Nadále platí, že PlayStation 5 bude mít časovou exkluzivitu (oproti Xboxu), která potrvá po dobu tří měsíců, během nichž si její majitelé budou moci toto GTA Online stáhnout úplně zdarma, ale bude to chtít mít PS Plus.

Původnímu GTA5 na PC prý prospělo rozdávání zdarma na Epic Games Store, v tomto období se prý výrazně navýšily prodeje hry. Aktuálně na 135 milionech kusech.

Také jsme se dozvěděli aktualizovaný odbyt jiných titulů od Take 2:

NBA 2K20 je na 14 milionech kusů. Zdražení NBA 2K21 na PS4/Xbox Series o 10 dolarů prý odráží kvalitu zážitku a jde dle šéfa vydavatele jen o velmi drobné navýšení vzhledem k tomu, že se ceny nezměnily tolik let. Strauss Zelnick jinak ujistil, že dražší nebudou všechny jejich budoucí nextgen tituly, prý jen některé, rozhodnou se hru od hry.

The Outer Worlds je na 2,8 mil.kusů, Borderlands 3 na 10,5 mil., Red Dead Redemption 2 na 32 mil. Pro Mafia Trilogy stále platí toho 25. září.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments