If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Samostatný remasterovaný Spider-Man krabicově nebude

+ jak to bude se savy a upgradem?

Vyznat se v situaci okolo pavoučího muže je podobně zamotané, jako jeho rozhozené sítě po městě, a nechtěli bychom být před Vánoci v kůži prodavačů v obchodech, kam se na to lidé budou chodit ptát.

Po objasnění z minulého čtvrtka ohledně cen a rozšíření Miles Morales ještě proto nevyhnutelně musely přijít dodatečné informace.

Kdo by toužil po samostatném remasteru Spider-Man pro PlayStation 5, má v krabicové podobě smůlu. Bude nutné si zvolit mezi digitální verzí pouze základní hry pro PS5, nebo po dražší krabicovce Ultimate Edition, v níž už je zabudován i ten Miles Morales.

Studio Insomniac také ozřejmilo, jak to bude s přenosem uložených pozic. To se dá interpretovat jako dobrá i špatná zpráva:

Dobrá v tom, že ty řeči o předělání celé hry pro využití funkcí PS5 nejsou jen marketingem, nýbrž opravdové (mnoho herních podkladů bylo vyměněno pro využití většího výkonu) - proto tedy nepůjde přenést savy mezi originální PS4 verzí a PS5 remasterem.

Zkrátka tento remaster se bere jako nová hra, která bude mít i nové trofeje, takže data z původní verze Spider-Mana nejsou vůbec kompatibilní s PS5 verzí.

Horší je to celé v tom, že pokud už vlastníte pavoučího muže z PS4 éry a rádi byste si ho zahráli znovu na nové konzoli, musíte si hru pravděpodobně koupit znovu, protože tady zatím není žádný program pro upgrade zdarma (jen šance pořídit si pouze Miles Morales pro PS5, nebo upgradovat rozšíření z PS4 verze na PS5 verzi). Tvůrci však slíbili, že se situací budou zabývat a hledat nějaké alternativní cesty, jak toto vyřešit.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments