If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Šance na Alan Wake 2 žijí

Remedy má "spoustu skvělých nápadů".

Remedy se v exkluzivním rozhovoru s Eurogamerem vyjádřili k tomu, jak si momentálně stojí šance na tvorbu Alana Wakea 2. Podle vyjádření šéfa frančíz Oskari Häkkinena hodlají vývojáři s touto nabídkou přijít za Microsoftem i přesto, že jednička měla slabší prodeje.

"Zatím jsme se nedostali k osobnímu setkání v Redmondu, ale nevidím důvod, proč bychom s Microsoftem neměli spolupracovat i na pokračování Alana Wakea. Rozhodně tu hru chceme udělat, máme spoustu skvělých nápadů," naznačuje slibně Häkkinen.

"Jednička ale teprve vyšla, pořád ji monitorujeme a staráme se o věci bezprostředně nutné po vydání hry," dodává vývojář, podle něhož má studio momentálně plné ruce práce s tvorbou stažitelných přídavků.

I kdyby Alan Wake 2 dostal zelenou, pořád by šlo o značku příslušící Microsoftu a tudíž podléhající jeho rozhodnutím ohledně exkluzivity platforem. Resp. jak to říká Häkkinen, "hlavně tam nepište, že Alan Wake 2 vyjde na PC, protože to nemusí být pravda. I když možné je všechno."

Navzdory tomu, že Remedy vlastní ochrannou značku Alan Wake a také mají v rukou rozhodnutí o budoucnosti této série, vydavatelskou politiku Microsoft Game Studios už by ovlivnit nemohli.

"Microsoft do hry hodně investoval, aby mohla být exkluzivní pro Xbox 360, pro ně představuje Alan Wake důležitý titul v portfoliu. Hodí se tam přesně jako hry typu Gears of War, Halo nebo Forza Motorsport," uzavírá Häkkinen.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles