If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vznikne nové MDK a Discworld?

Šaráda s akciemi Interplay.

Investigativní herní fórum Duck and Cover přišlo se sice hodně vykonstruovanou, ale ne neuvěřitelnou teorií o dalších plánech vydavatele Interplay. Ze složitého příběhu z burzy a spousty matematiky totiž vyplývá, že firma chystá nové tituly ze řady Discworld (slavné Zeměplochy spisovatele Terryho Pratchetta), ale i Earthworm Jim, Dark Alliance a svého času kultovního MDK.

Za tím vším by měl být Fredrick Chesnais z Microprose, který v poslední době agresivně skupuje akcie Interplaye - dokonce se očekává, že v brzké době bude vlastnit celých 10% firmy, což už je velmi slušný obnos. A to ne bezdůvodně: Chesnais prý totiž souhlasil s tím, že jeho společnost bude spolufinancovat vývoj čtyř dalších titulů pod hlavičkou Interplay a oplátkou za to mu budou poskytnuty právě tyto akcie.

Celý tento tah zastíralo předání pár nevyužitých značek Microprose, které Interplay za absurdně vysokou cenu symbolicky odkoupil - konkrétně se jednalo o jména Conquer, M1 Tank Platoon a Subwar, tedy tituly, které na dnešním trhu neznamenají absolutně nic. Podle zjištění webu jde však pouze o zastírací manévr, který ve skutečnosti legalizuje výhodný prodej akcií Chesnaisovi a v celkovém plánu mu tak dává příležitost, jak z budoucích prodejů oněch v úvodu zmíněných značek slušně profitovat. Řečeno jednoduše: Chesnais vrazí do Interplaye svoje peníze, pomůže mu udělat čtyři hry a pokud se budou dobře prodávat, slušně se mu to vrátí ve výnosech z akcií.

Chesnais prý do nich investoval již zhruba $120 tisíc amerických dolarů, což je v přepočtu bezmála 2,3 milionu korun. Že by to dělal proto, aby se zbavil značek jako M1 Tank Platoon nebo Subwar, je přeci zcela vyloučené. Nebo ne?

Tagged With

Comments