If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sdílet hry na Xbox One doma půjde, i půjčit funkce vašeho Gold účtu

Microsoft vysvětlil snad finální řešení.

Z původního odvážného nápadu o zpřístupnění vašich her až deseti kamarádům, bez zkoumání jejich příslušnosti, zbylo po neslavné otočce o 180 stupńů jen torzo.

Microsoft v těchto dnech objasnil jeho aktuální, snad definitivně finální řešení, jak přesně bude fungovat sdílení her na Xbox One. A nutno dodat, že to je řešení oproti současnosti docela benevolentní.

Kdokoli ve vaší domácnosti, tzn. na vaši domácí konzoli Xbox One, bude moci mít nasdílený přístup ke všem vašim hrám - a to nejen k těm fyzickým krabicovkám, ale i k digitálním verzím, které jste si koupili a stáhli přes internet, aniž by se během toho ověřovalo připojení (byť MS doporučuje být připojen k Live pro lepší zážitek).

Pozitivem je i koncept, že vaše digitální hry jsou neustále s vámi. Takže když se přihlásíte na svůj účet na Live na cizí konzoli při návštěvě u kamaráda, máte přístup ke všem svým hrám, i si tam můžete koupit nový digitální obsah, který pak bude k dispozici i na vaší konzoli, až se vrátíte domů.

Příjemnou novinkou je i zavedení a potvrzení platnosti tzv. systému Home Gold. Znamená, že můžete bezplatně dát k dispozici mnohé z placených Gold funkcí (běžně přístupných jen pro uživatele se zlatým účtem) na někoho jiného u vás doma. Na vaší domácí konzoli můžete dát právo neomezenému počtu lidí k hraní multiplayeru online i k zábavním aplikacím (Skype, Game DVR, SmartMatch, NFL či užívání Internet Exploreru), aniž byste museli být zrovna přihlášení.

Pokud by to takhle nefungovalo, bylo by to divné, jestliže byste si museli doma platit více účtů, když by se to stejnak snadno obcházelo neustálým přihlášením majitele Goldu. Co už by ale člověk od Xbox One nečekal, je fakt, že když jste někde venku, kupodivu můžete rovněž kamarádovi dovolit hrát multiplayer na váš Gold účet na jeho konzoli - jen u toho musíte být po tu dobu z logických důvodů přihlášeni.

Ten, kdo si nyní pravidelně platí za Gold účet na Xbox 360, bude mít své členství automaticky převedené i na Xbox One a bude moci používat jeho výhod na obou konzolích zároveň, což je další zatraktivnění Gold účtů. Závěrem ještě produktový šéf Microsoftu Marc Whitten v článku na Xbox.com potvrdil, co se vědělo dříve: že hry na Xbox One bude možné začít hrát ještě během jejich probíhajícího stahování..

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments