Skip to main content

Šéf bezpečnosti PSN prozradil svou strategii

Dělal v rozvědce za Studené války, ví o čem mluví.

Poté, co došlo k vážnému prolomení ochrany PlayStation Network v minulém roce Sony nelenilo a do svých řad najalo člověka na svém místě. Šéfem bezpečnosti PSN se stal Brett Wahlin, který v době Studené války pracoval ve špionážní rozvědce americké armády. Později byl bezpečnostním šéfem McAfee a v říjnu minulého roku přešel do Sony.

V rozhovoru pro SC Magazine prozradil, jakou strategii používají a je to poměrně zajímavé. Důležité podle něj nejsou při zabezpečení jen firewally a softwarová řešení, ale také psychologie.

"Sledujeme různá nestandardní chování v přístupech, s telefony - kdy a komu kdo telefonuje. Také se pak můžeme zaměřit jaké stránky osoby navštěvují a jaké aplikace používají," říká a myslí tím samozřejmě vnitřní bezpečnost ve firmě. "Pokud objevíme nezvyklou aktivitu, může to být tím, že počítač té osoby má v sobě Trojského koně, o kterém nevíme, a který posílá data pryč."

Jeho zkušenosti ze Studené války se ale prý hodí i ve sledování útoku zvnějšku. "Útoky, které vidíme, provádějí skupiny, které mají jisté sociální cíle," říká s jasnou narážkou na Anonymous. Podle jeho slov mohou sledovat aktivity na sociálních sítích, mapovat chování a když zjistí u sebe na síti něco nestandardního, mohou ihned zasáhnout.

V PSN také studují obvyklé chování zákazníků, co na PSN dělají, co nakupují. Z toho jim vznikne vzorek chování typického zákazníka a když se někdo od takového typického chování odchýlí, ihned je na to systém upozorní.

Read this next