If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Šéf EA útočí na Activision a Call of Duty

A také si rýpnul do Treyarchu.

Dělá to rád, dělá to často a dělá to pořád. John Riccitiello, šéf Electronic Arts, se zase opřel do svého konkurenta Activision. Nelíbilo se mu totiž vyjádření Activisionu, že Treyarch jsou jejich nejdůležitější vývojáři. „Nechápu, jak to mohou říct dva lidé, co pravděpodobně ani hry nehrají – šéf Vivendi a šéf Activisionu," prohlásil John Riccitiello pro server IndustryGamers.

„Treyarch neudělal hru, jejíž průměrné hodnocení by bylo za 90 procenty. Teď jsou na nějakých 86 procentech. Nechci říkat, že hodnocení her je všechno, ale poznáme průměr 95, a 80 a něco." Naráží samozřejmě na Infinity Ward, kteří měli se svými Call of Duty hrami hodnocení mnohem vyšší.

„Otázkou je, který vývojář dokáže FPS žánr posunout tam, kam ho dostala bývalá Infinity Ward. Myslím, že zákazníci těžko mohou vidět hry od Treyarchu na stejné úrovni, jako ty od Infinity Ward."

Je samozřejmě jasné, proč takové věci říká – přeci jen bývalí šéfové Infinity Ward, kteří založili novou společnost Respawn Entertainment, budou vydávat své hry pod hlavičkou EA. A Electronic Arts zatím také agresivně útočí na pozici Activisonu na poli FPS her.

„Příští rok se posuneme zase o kus dál. Máme pár her od externích vývojářů jako je Crysis 2 nebo Bulletstorm a hodně se soustředíme na Battlefield 3 v druhé polovině roku. Byl bych překvapen, kdybychom neukousli kousek koláče od Activisonu."

„V kalendářním roce 2010 jsme prodali zhruba 10 milionů kopií stříleček, do čehož počítáme Battlefield: Bad Company 2 a nový Medal of Honor. Dříve jsme jich prodali dva miliony za rok. Jsme vlastně jediný velký hráč, který se v tomto oboru zlepšil o 500 procent."

„Activision bude mít tak 25 milionů prodaných her za rok 2010, ještě z Modern Warfare 2 a Black Ops, podobné číslo budou mít i další rok. Jim ale trvalo pět nebo šest dílů Call of Duty série, než se na tahle čísla dostali."

Comments