If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Šéf Square Enix: Nové Wii ve 2011

Říká, že pohybové ovladače nezvýší prodej.

Yoichi Wada, prezident japonské společnosti Square Enix, v této oblasti nejúspěšnější videoherní firmy, se nechal slyšet, co si myslí o připravovaných pohybových ovladačích Sony a Microsoftu a také, kdy přijde nová konzole Wii.

Podle něj ji Nintendo uvede už v roce 2011 a svým výkonem by se mohla přiblížit nebo vyrovnat současné generaci konzolí od Microsoftu a Sony. Dle jeho slov očekává, že by mohla mít také jiný ovladač, ale stále bude pohybový.

Pro Financial Times zároveň řekl, že připravované nové ovladače od Microsoftu a Sony nebudou asi takovou revolucí, jak se očekává.

"Současné herní konzole už teď mají spoustu funkcí: připojují se k internetu, přehrávají Blu-raye nebo DVD, fungují jako herní stroje. V porovnání s těmito základními pilíři je pohybový ovladač jenom takové rozšíření herních funkcí, takže myslím, že jeho dopad nebude tak velký."

Sony i Microsoft od svých pohybových ovladačů očekávají, že se jim výrazně zvýší prodeje konzolí. V to ovšem prezident Square Enix nevěří. Jedním dechem ale dodává, že projekt Natal od Microsoftu může mít dopad do budoucna. "Jako uživatelské rozhraní je to fantastická věc, která se podle mě v budoucnu stane standardem."

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles