If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sega přiznala, že při propagaci Aliens: Colonial Marines podváděla

Může za to jeden uživatel diskusního fóra Reddit.

Sega musela do všech trailerů a videí z Aliens: Colonial Marines dodat upozornění, že jde o záběry z demoverze a nikoli z finální verze hry. Bylo to poté, co přiznali, že tato videa nereprezentovala zcela finální produkt.

Musela tak učinit poté, co si jeden uživatel diskusního serveru Reddit stěžoval u Advertising Standards Agency, což je agentura dohlížející, aby nedocházelo k nekalým reklamním praktikám.

Uživatel Redditu řekl, že nechtěl žádnou finanční kompenzaci nebo omluvu - chtěl pouze, aby Sega a Gearbox přiznali barvu, protože poté, co vyšlo najevo, že finální produkt vypadá podstatně hůře než videa a dema, která byla ukazována novinářům a veřejnosti, prostě mlčeli.

Sega nakonec přiznala, že stížnost je oprávněná a byla nucena do trailerů a videí přidat upozornění. Vysvětlili, že videa pocházejí „z dema používajícího záběry z enginu", ale nebyli si „vědomi rozdílu mezi finálním produktem a demem, protože videa vznikají i měsíce před vydáním finálního produktu".

Více z nich asi zákazníci, kteří si hru předobjednali a byli pak zklamaní, nedostanou. A třeba se za pár let konečně dozvíme, co se vlastně stalo, že se Aliens: Colonial Marines tak zvrtli.

Comments