If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sega se chce soustředit na platformu PC

Odvolává se na tři hlavní pilíře.

Proslavila se Sonicem a automatovými arkádami typu Golden Axe či Outrun, ale do budoucna se chce společnost Segy zaměřit především na PC. Píše to dnes CNN, které cituje prezidenta americké pobočky, podle nějž představuje PC velmi zásadní část jejich byznysu.

Odvolává se na tři pilíře, kterými jsou pro ně Total War, Football Manager a po akvizici Relicu ještě série Company of Heroes. Rozpočet na vývoj Rome 2 prý byl o 40 procent vyšší než minule u Shogun 2, ale tato za pár týdnů vycházející historická strategie už nasbírala šestkrát více předobjednávek než ve shodné době předešlý díl zasazený do Japonska. Oproti němu má mít Rome 2 čtyřikrát rozsáhlejší kampaň se 700 různými jednotkami z devíti frakcí (viz nové video z dneška o Makedoncích proti Římanům na velmi vysokou obtížnost).

Série Total War se celkově prodalo přes 7 milionů kusů, z čehož je polovina na americkém trhu. Zajímavé je, že za minulý rok se prodaly 2 miliony kusů, přestože nevyšel žádný nový díl.

Analytici oslovení CNN tento důraz Segy na PC chválí a označují ho za chytrou strategii, protože se startem nextgen konzolí a přesunem většiny pozornosti bude platforma PC méně zaplněná.

Trailer o hledání cesty v Rome 2
Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments