If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Senior viceprezident PlayStation Network vyhozen ze zaměstnání kvůli nachytání při pedofilii

Sony po důkazním videu neváhala.

Tohle je krajně nepříjemná pedofilní kauza, která víceméně odpovídá českému dokumentárnímu filmu "V síti" od Víta Klusáka, ale byla do ní lapena mnohem větší ryba.

YouTube kanál People vs. Preds o víkendu zveřejnil video, kterak se někdo vydávající se za patnáctiletého hocha šel setkat za domluveným sexem do soukromého domu v San Diegu, kde bydlí George Cacioppo, senior videprezident inženýrství pro PlayStation Network.

Přestože dotyčný muž pracoval v této korporaci po dlouhých osm let, Sony neváhala a promptně jednala, což se musí ocenit a nebývá to v branži zdaleka zvykem, viz třeba poslední aféry okolo UbiSoftu či Activision.

"Jsme si vědomi této situace a zmíněný zaměstnanec byl propuštěn z práce," napsala okamžitě v neděli večer ve vyjádření pro CNET, čímž také potvrdila autenticitu případu.

Fotka z profilu na LinkedIN

Cacioppo se seznámil s nastrčeným člověkem (provokatérem) na sociální síti (aplikaci) Grindr, kterou používají mj. gayové a bisexuálové. Prý si spolu vyměnili fotky a pak mu měl viceprezident PlayStation Network poskytnout adresu jeho bydliště, kam má dorazit, aby se tam spolu mazlili, líbali a provozovali orální sex.

Jak je zachyceno ve videu - muž, jehož tvář odpovídá Cacioppovi, který používal přezdívku Jeff, skutečně čeká před domem ve čtyři hodiny ráno na schůzku s předpokládaným nezletilým. A navíc má na sobě od firmy darované tričko s logem PS5, což není dobrý product-placement. Když spatřil, že se vše natáčí a že nepřišel slibovaný patnáctiletý, vrátil se pouze zpět do domu a zavřel za sebou dveře, bez jakéhokoli komentáře.

Zástupci YouTube kanálu pak sdělili Kotaku, že video pořízené teprve 3. prosince 2021 ihned zveřejnili namísto nejprve poskytnutí policii kvůli tomu, že prý s takovými skupinami jako oni nespolupracuje. Podle nich je lepší to dát ihned na internet, než to dát státním orgánům a soudu. Nicméně důkazy (screenshoty diskuse ve vláknu zde) prý byly předány i úřadům, aby věc vyšetřily, takže ještě bude mít dohru.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments