If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Herní Yakuza už nepřijde do Evropy

Důvodem slabé prodeje oproti Japonsku.

Pokud jste si oblíbili ne úplně tradiční herní sérii Yakuza od Segy, která se v případě prvních dvou dílů objevila na konzoli PS2, máte nyní smůlu.

U nejnovějšího třetího dílu na PS3 se totiž neplánuje, že by měl kdy opustit japonské souostroví, kde je tahle herní řada docela úspěšná. Resp. že by se vážně uvažovalo o anglickém otitulkování či namluvení. Důvodem je zjištění vydavatele, že v nejdůležitějším herním regionu - USA, je Yakuza vyloženě neúspěšná.

Druhý díl totiž v zámoří prodal pouhopouhých 40,000 kusů, a to navzdory dobrým hodnocením, což Segu přivedlo k výše naznačenému, pro mnohé hráče nepopulárnímu rozhodnutí. Lze z logiky věci očekávat, že v Evropě si Yakuza 2 nevedla také dvakrát dobře. Naproti tomu v domovském Japonsku se v roce 2008 protlačila se 137 tisíci prodanými kusy do TOP 100, přičemž naposledy zveřejněné číslo hovoří o celkovém množství 850 tisíc prodaných kusů.

Se hrou Yakuza 3 tedy nepočítejte a podobné to s největší pravděpodobností bude i u nedávno oznámeného projektu Yakuza 4: Heir to the Legend. Opět přitom půjde o PS3 exkluzivní počin, jenž nabídne jako kulisu moderní Japonsko s hlavními hrdiny, kterými budou detektiv Masayoshi Tanimura a pak Takeshi Kido, coby člen japonské mafie - Yakuzy.

Yakuza 4 má využít moderní motion capture technologie s nesmírně realistickým vyobrazením postav, jejichž namluvení se ujmou v Japonsku populární filmové hvězdy. Třebaže stále existuje jistá malá šance, že Sega své priority v případě čtvrtého dílu zase změní, stále ještě není ani potvrzené datum vydání. Ale první obrázky z Yakuza 4 jsou již k nahlédnutí - např. zde.

Comments