If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Seznam všech 112 her z už dnes spuštěného Xbox Game Pass

Přetlak těch z X360 + detaily.

Česká republika má to štěstí, že je (na rozdíl od Slovenska) jednou z 30 zemí první vlny, kde 1. června odstartuje služba Xbox Game Pass pro konzoli Xbox One (Alza.cz). V návaznosti na polední únik o ní teď večer máme další detaily.

Současní držitelé Xbox Live Gold jsou zvýhodněni a mohou si službu pořídit už dnes: "Jako Zlatý člen Xbox Live získáte exkluzivní přístup k permanentce Xbox Game Pass dříve než všichni ostatní a můžete si mezi prvními zahrát více než stovku skvělých her."

K dispozici je pro začátek celkem 112 her, jejichž kompletní (finální) seznam můžete vidět níže. Všechny si stáhnete na disk a potřebujete tak dostatek prostoru, tzn. nebudete je mít streamované jako na PlayStation Now a nebudete tak závislí na kvalitě internetového připojení. Dnešní nové objasňující video:

Když některé hry z nabídky časem vypadnou (a nahradí je jiné, slibováno na každý měsíc), už pak nebudou předplatitelům dostupné (ani když je mají stažené na harddisku z dřívějška), ale mohou si kteroukoli hru z aktuálně platného katalogu zakoupit s 20 % slevou (i mít 10 % slevu na jakákoli DLC či rozšíření).

Domácí pobočka Microsoftu také dnes spustila stránky služby, kde vedle obeného popisu služby potvrzuje zachování ceny 149 Kč měsíčně, výrazně nižší než v jiných zemích.

Nevýhody? Většina her ze startovního katalogu pochází z éry Xbox 360, jen jsou na X1 funkční přes zpětnou kompatibilitu, ale nemusejí výkon X1 naplno využít. Her určených pro Xbox One je zatím "pouze" 35, spokojeni tedy budou spíš "retro hráči".

Tagged With

Comments