If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Shrnutí E3 konference Microsoftu

Vše stručně na jednom místě.

E3 konference Microsoftu právě skončila a pokud nemusíte nutně vědět, co se na pódiu dělo minutu po minutě, jistě vám přijde vhod čerstvě vydaná česká tiskovka. "Společnost Microsoft představila kromě nových funkcí pohybového senzoru Kinect a mnohem širší podpory ze strany předních vývojářských studií také mimořádně našlapaný line-up her pro Xbox 360 s plánovaným datem vydání v letošním roce," píše se v úvodu. Dále už přetiskujeme v plném znění.

Z exkluzivních titulů pouze pro herní konzoli Xbox 360 představila společnost třetí pokračování strhujícího boje o záchranu planety Sera „Gears of War 3“ a populární simulátor závodů „Forza Motorsport 4“. Premiéru si odbylo také pokračování veleoblíbené sci-fi série „Halo 4“.

Halo 4 - E3 2011 Kinect trailer

Fable, hra od Cryteku a Minecraft

Legendární vývojář Peter Molyneux promluvil o budoucnosti fantasy série „Fable“, když uvedl nepřímé pokračování „Fable: The Journey“ exkluzivně pro pohybový senzor Kinect. Revoluční pohybovou technologii si oblíbili i ve švýcarském studiu Crytek. Výhody senzoru Kinect totiž využijí ve svém exkluzivním historickém eposu „Ryse“ pouze pro Xbox 360.

Fable: The Journey - E3 2011 trailer
Ryse - E3 2011 trailer

Šílenství, které s sebou strhla budovatelská kostičková hra „Minecraft“ určená pouze pro PC platformu, nyní mohou zažít i konzoloví hráči. Hra vyjde během letošní zimy exkluzivně pro Xbox 360.

Při svém uvedení v listopadu 2010 pohybový senzor Kinect trhal jeden rekord za druhým. Během 60 dní bylo vyexpedováno 8 milion kusů a Kinect se stal největším prodejním hitem na hlavních trzích po celém světě.

Sportovní hry, Star Wars a Kinect Fun Labs

V tomto roce se majitelé pohybové technologie pro Xbox 360 dočkají známých postav v titulech „Kinect: Disneyland Adventures,“ „Kinect Star Wars“ a „Sesame Street: Once Upon a Monster.“ O dostatek pohybu se postarají druhá pokračování úspěšných titulů „Dance Central 2“ nebo „Kinect Sports: Season Two“.

Kinect Sports Season 2 - E3 2011 trailer
Sesame Street Kinect - E3 2011 trailer

Společnost Microsoft představila také nejnovější sadu technologií „Kinect Fun Labs“, které umožní hráčům prozkoumat široké možnosti využití pohybového senzoru Kinect – ať už se jedná o snímání postavy uživatele nebo snímání objektů a jednotlivých prstů.

V době spuštění technologické laboratoře Kinect Fun Labs budou k dispozici čtyři aplikace: „Kinect Me“, „Bobble Head“, „Build a Buddy“ a „Kinect Googly Eyes“. „Avatar Kinect“ a „Kinect Sparkler“ dorazí do konzolí v červenci letošního roku.

Kinect Fun Labs - E3 2011 trailer

Tom Clancy už vždy s Kinectem

Zástupci největších a nejslavnějších vývojářských studií oznámili v průběhu konference plány pro podporu pohybové technologie Kinect v nadcházejících titulech. Ubisoft zařadí podporu senzoru do všech budoucích her ze série „Tom Clancy“ včetně aktuálně vyvíjené „Tom Clancy’s Ghost Recon Future Soldier“.

Vydavatelský dům EA SPORTS přislíbil podporu technologie Kinect v příštích ročnících „Madden NFL“, „Tiger Woods PGA TOUR“ a „FIFA“. Stejně tak mateřská společnost EA využije přednosti Kinectu v „The Sims 3: Pets,“ Family Game Night 4“ a netrpělivě očekáváném pokračování „Mass Effect 3“.

Mass Effect 3 - E3 2011 Kinect trailer

Pouze pomocí hlasu budou nově moci uživatelé herní konzole Xbox 360 a ovladače Kinect pohodlně prohledávat pestrou nabídku obsahu služby Marketplace. Ať už vás zajímá plná či demo verze vaší oblíbené hry, herní trailer nebo stahovatelný obsah nyní stačí pouze vyslovit co hledáte a o vše ostatní se postará technologie založená na vyhledávači Bing. Během okamžiku tak máte požadovaný obsah na obrazovce vaší televize připraven ke stažení či přehrání.

Tagged With
About the Author

Levis

Contributor

Comments