If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Shrnutí recenzí The Last of Us Remastered

Jaký úhel pohledu převážil?

Dnes ráno bylo uvolněno embargo na verdikty nad PS4 portem loňského hitu The Last of Us. Hodnotit něco takového je vždy složité, protože se lze na hru dívat z různých úhlů pohledu. A také se těžko přichází s něčím objevným, co by se před recenzemi nevědělo nebo nedalo dopředu odhadnout.

Převáží skoro plná cena, bez oficiálního upgrade programu pro stávající majitele PS3 verze? Slevu jim nabídl jen americký GameStop, takže po donesení jim PS3 originálu získali slevu 25 dolarů. Nebo recenzenti upřednostní zjevnou vizi, s níž se Sony snaží zprostředkovat oslavovanou hru od Naughty Dog i těm, kteří nevlastnili konzoli PS3, a ještě ji pochválí za řadu vychytávek i zahrnutí veškerých DLC?

Game Informer, IGN, VideoGamer a GamesRadar udělili Remastered ultimátní hodnocení 10/10, které sklízela i původní hra před rokem. Rozdílů v grafice a běhu hry v 60fps si prý ihned všimnete. Oceněna tam byla i podpora funkcí DualShock 4, takže se The Last of Us nyní lépe ovládá (zvukové efekty z gamepadu lze vypnout). Prý jde pro nováčky o jedinečnou příležitost, jak si tento skvost zahrát, jen musíte počítat s tím, že pak už se nikdy nebudete chtít vrátit k PS3 verzi.

Polygon dal osmičku, o půl bodíku více než PS3 verzi, protože se hra rychleji nahrává. Stěžuje si však na to, že různé neduhy původní verze zůstaly i v Remastered přítomny, například potíže s chováním umělé inteligence nebo s designem toho, jak vás přepadávají nepřátelé. Remake by přirovnal k Directors Cut edici nějakého filmu, prý to je taková sbírka všeho, co si fanoušek může přát.

GameSpot udělil rovnět 8/10, když konstatoval, že pro zelenáče jde o jasnou volbu, zatímco pro znalce originálu nepřináší dostatek pořádných důvodů, proč si vše zopáknout. Crave Online si myslí totéž, podle něj prostě tento re-release musíme brát jako něco, co je cílené pouze pro ty, kteří přešli na platformu PlayStation 4 a pro ostatní neznamená nutnou koupi. Zklamání zažil jen z komentářů tvůrců, který nelze zapnout při běžném hraní, nýbrž můžete si ho poslechnout jen v separátní sekci z menu.

Remastered oficiálně vyjde tuto středu 30. července (koupit), opět s českými titulky, a patch do něj dodá Photo mód (tutoriál.

Comments