If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vydrží Need for Speed The Run jen 2 hodiny?

Tvrdí to GameTrailers, ale je to nesmysl.

Očekávané pokračování závodní série Need for Speed s přízviskem The Run se příliš nepovedlo. V naší recenzi na Eurogameru dostala hra průměrnou známku 5/10 a o nic lépe se jí nedaří ani ve světě. Přímo šéf britského Eurogameru Tom Bramwell dal rovněž 5/10, server Joystiq udělil hře 60 procent, jinak velice benevolentní IGN zase 65 procent. Gameinformer byl nadšenější a hře dal 78 procent, portugalský Eurogamer dal osmičku a italský zase sedmičku.

Co je ovšem trochu šokující, je fakt, že podle tvrzení videorecenze GameTrailers trvá dohrání singeplayerové části hry pouhé dvě hodiny. Pokud tedy odečtete filmečky, čas strávený v menu nebo opakování některých nepovedených pasáží.

Naštěstí se dá trávit spousta času alespoň v módu Challenge Series, což je podle mnohých "trochu jako Hot Pursuit, ale v enginu Frostbite", který byl použit také v Battlefield 3.

Mnozí jiní recenzenti ale tvrdí, že za dvě hodiny se The Run dohrát nedá. Leda že byste hráli na jednoduchou obtížnost a ani jeden závod nemuseli opakovat, což se podle nás v praxi nejspíš nestane:

"Dve hodiny jsou urcite nesmysl, jenom snaha o senzaci za kazdou cenu. Trati je v pribehu +/- padesat, pricemz kazda zabere odhadem alespon 3 minuty, minimalne. Takze i na nejnizsi obtiznost a pri jizde absolutne bez chyb (coz by na easy nemusel byt problem) to mame nejake dve a pul hodiny. Plus tri smesne QTE pasaze, nekolik nezajimavych pribehovych animaci... a jsme razem na trech hodinach a to bez loadingu, uvodnich sekvenci, vyberu auta v menu atd. Takze kdyz uz speedrun, s nejnizsi obtiznosti a s reflexy rytire Jedi... minimum jsou nejake 4 hodinky, rychleji se IMHO cely The Run zajet neda. Ne ze by to bylo moc, ale vic by clovek stejne asi nevydrzel, tak moc dobre tohle NFS je," komentoval to recenzent EG Marek Beniač.

Zajímavé také je, že PC verze je uzamčená na 30 snímcích za sekundu, podobně jako PC verze L.A. Noire, ačkoliv se zvenčí nezdá, že by k takovému kroku v případě Need for Speed: The Run existoval pádný důvod (BF3 na podobném Frostbite enginu jede na PC na 60fps).

Starší trailer
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments