If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Stopadesát Wii každou minutu

V USA gradovaly předvánoční nákupy.

Minulý týden po Dni díkuvzdání v USA odstartovala, ostatně jako každý rok, nákupní mánie v rámci začínajícího předvánočního období. S čímž se dále vážou nejrůznější slevové akce a zajímavé herní bundly, které do obchodů nalákaly (a ještě nalákají) spousty zákazníků.

Jenom za předchozí týden, přesněji řečeno ve dnech mezi 22. - 28. listopadu, se prodalo odhadem na 550,000 kusů konzole Wii a 440,000 kusů konzole PS3. Microsoft se sice nepochlubil s žádnými čísly, ale odhaduje se, že nakonec tahal za nejkratší konec pomyslného provazu s prodeji mezi 300-400 tisíci kusů konzolí X360. Wii se tu tak prodávalo v poměru 150 konzolí každou minutu, resp. 2,5 konzole každou sekundu:o)

Wii, jakož i PS3, tu přitom stále těží z "nedávného" zlevnění, nicméně platformě od Nintenda se přesto nepodařilo překonat rekordní zájem z minulého roku, kdy se za stejné období v zámoří prodalo na 800 tisíc kusů Wii. Dá se tedy očekávat a predikovat, že listopadové prodeje v USA budou zcela v intencích říjnových čísel, s dominancí Wii a konzolí PS3, která znovu pokoří konkurenční X360.

Tagged With

Comments