If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Skyrim v úžasném sestřihu

Sestřelování draků, zmražení méďy i lesní elementál.

Na IGN se v noci na dnešek objevilo nové video z RPG The Elder Scrolls: Skyrim. A přestože se po chvíli ze záhadného důvodů vypařilo, našlo se pár rychlíků, kteří si ho stihli uložit. Minutu a půl dlouhý sestřih doprovází ta slavná hudba z traileru, která soubojům s rozličnými nepřáteli rozlehlého venkovního světa a závěrečným úderům v cutscénách z third-person pohledu dodává grády.

Při sestřelování nalétávajících draků je jejich těžkého dopadu na zem a konce člověku skoro až líto, protože se na máchání jejich křídly a chrlení ohně na obzoru baví dívat. Utkají se tu i dva draci mezi sebou a vy jste v roli pouhého pozorovatele.

Dojde i na zmražení méďy stavějícího se na zadní či likvidaci obřího pavouka lezoucího u vyčnívajících skal. Několikrát se v sestřihu mihne střet s jakýmsi lesním elementálem (prý jsou to stromoví lidé) v podzimně zabarvené přírodě, na jejíž prázdnost a nudnost si určitě nelze stěžovat. Link na YouTube je zde.

This article contained embedded media which can no longer be displayed.

Dvakrát delší verzi tohoto videa a navíc v HD kvalitě přinesl GameSpot, byť hudbu tam nahradil komentář redaktorů. Úplně každý z dalších pár minut záběrů je něčím zajímavý: pronásledování prchajícího zajíce divočinou, vlnění se jezírka kvůli postavě, možná až moc časté zmražování nepřátel s dynamickým dokolíbáním se na zemi podle těžiště jejich mrtvoly a podle pohybu, v němž při zásahu byli.

Ke konci spatříte ještě oživení kuřete, vesnici postavenou na lávkách přes vlnící se vodu, točící se a přibližující se vrtuli coby past v dungeonu, které mají být dle GameSpotu celkově pestřejší a různorodější díky jinému způsobu vývoje než v Oblivionu. Nepřehlédněte ani nákresy na stěně jeskyní, z nichž se budete učit jazyku draků. Vše bylo natočeno z xboxové verze, oproti níž se prý ta PCčková liší větším dohledem do dálky. Link na YouTube.

This article contained embedded media which can no longer be displayed.

Obě videa si můžete stáhnout odsud (211 MB, heslo eurogamer). Skyrim pro PC s českými titulky (a také na X360/PS3) vyjde už 11. listopadu a na Xzone k němu dávají hned čtyři dárky - více o něm v dojmech z rozehrání.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments