If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Slabší Xbox Lockhart má mít méně RAM a umožnit jen 1080p či 1440p

Nové nálezy u Microsoftu.

Patrně jen pár týdnů nás dělí od oficiálního oznámení druhého modelu Xboxu, který má přezdívku Lockhart a nejspíš se bude jmenovat Xbox Series S (nepotvrzeno).

Bezpečnostní analytik TitleOS v poslední vývojářské dokumentaci Microsoftu z června 2020 našel zmínky jak o Anaconda (což je Xbox Series X), tak i o Lockhart. Nazývá je "konzolovou rodinou Scarlett".

Tahle slabší konzole má cílit spíš na méně náročné, příležitostné hráče, kteří nechtějí tolik utrácet za větší výkon. Lockhart má mít jen 4 teraflopy, zatímco Xbox Series X se pyšní 12 teraflopy.

Podle dnešního zjištění The Verge se vývojářský kit Lockhart jmenuje Dante a umožňuje aktivovat speciální profil pro výkon, v němž tvůrci her zjistí, jak jejich hra zhruba (ne)pojede na této slabší konzoli.

Má mít 7,5 GB použitelné paměti RAM, mírně podtaktovaný procesor a okolo 4 teraflopů GPU výkonu. Oproti tomu Xbox Series X má 13,5 GB použitelné RAM.

Vývojáři mohou přes tento profil otestovat, jak hra šlape v nejvíce používaných rozlišeních 1080p či 1440p na současných herních monitorech.

Co se týče ceny Lockhart, redaktor Tom Warren uvedl, že má být nižší (než u Series X), ale že to automaticky neznámená, že bude nízká.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments