If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sledujte 15 minut Mafia 1 remake už teď

Sestřih z hraní unikl předčasně a je ještě lepší, než se doufalo.

Původně k tomu mělo dojít už v červnu a pak Take 2 stanovili slavnostní premiéru na dnešních 17 hodin. Podepisovaly se smlouvy o mlčenlivosti, dodržení embarga, ale vše je nakonec k ničemu, protože to nějakou cestou uniklo na internet už ve středu časně ráno. Výrobce v reakci na to raději dal oficiální posvěcení k publikování všude (viz třeba IGN).

Vůbec poprvé tak máte možnost podívat se na reálné záběry přímo z hraní Mafia 1 remake, neboli Mafia: Definitive Edition od Hangar 13 - momentálně nejočekávanější hry současnosti pro české hráče, která vyjde v rámci Mafia Trilogy koncem září pro PC, PS4 a X1 i s českým dabingem. A vypadá ještě mnohem lépe, než se předem doufalo!

Patnáctiminutové video ve 4K rozlišení začíná krátkým průletem městem Lost Heaven, které bylo v předělávce celé znovu postaveno a částečně redesignováno, jak víme z preview, i vylepšeno novým renderovacím enginem či systémem nasvícení. Následuje něco jako vývojářský deníček s herci na motion-capture, protože vyprávění příběhu je zde klíčové, tudíž jsou představeny postavy s úžasnými obličeji, v cutscénách naprostá špička v oboru.

Rychlému sestřihu z různých misí vévodí honičky s taxíkem, nová jízda na motorce, která v originálu z 2002 nebyla, dále exploze aut nebo závodní okruh, na němž je demonstrován technický pokrok. Zhruba od třetí minuty je potom ukázána souvislá noční mise zhruba uprostřed hry, která může být pro někoho považována za spoiler.

Odehrává se paradoxně nikoli ve městě (hlavním dějišti celé hry), nýbrž na venkovské farmě za silného deště a bouřky. Při hledání Sama tedy náležitě vynikne upgradovaná grafika, například na kalužích a blátě na cestě, případně na houpající se lampě či světlometech aut (něco tak vizuálně intenzivního možná ještě v žádné hře nebylo, místy to působí spíš jak nějaké tech-demo).

Tvůrci zde předvádí i přestřelky převzaté z Mafia 3 se schováváním se za překážky z beden či dřevěné zábradlí ve stodole. U ní se hrdina promenáduje až nezvykle v klidu, jako by se snad poblíž nic vypjatého nedělo, a vše je čas od času proloženo parádními filmečky se zraněným parťákem. Všimněte si také přidané minimapy v pravém dolním rohu, která prozrazuje polohu nepřátel (jistě půjde vypnout v menu, aby to bylo jako kdysi).

Závěrečná honička se střelbou z korby vozu na pronásledující auta, která do sebe vzájemně bourají, je již jen třešničkou na dortu. Pokud bude všech 20 misí z remaku jedničky na takové úrovni, máme se v Mafia Trilogy nač těšit. V Take 2 možná už teď litují, že slíbili hru samostatně prodávat jen za 40 dolarů, i když by klidně snesla vyšší cenovku.

Comments