If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Slevy všech konzol ještě letos?

Oznámení přijde možná už na E3.

Britskému magazínu MCV se podařilo získat informaci od nejmenovaného světového vydavatele, že by se letos mohly dočkat snížení cen všechny tři konzole. Oznámení by prý mohlo přijít již na E3, ale pravděpodobně později.

Primárně se mluví o zlevnění Xboxu 360 a PS3. S touto slevou se prý již počítá a firmy tak upravují své finanční odhady pro čtvrtý kvartál tohoto roku, protože se díky slevě prodá mnohem víc konzol.

Co se týče PS3, tak se spekuluje o nejnižší PS3 za 200 liber - ta by měla obsahovat jeden ovladač a pevný disk o velikosti 40GB, nebo 60GB.

U Xboxu 360 se již několik měsíců očekává zásadní změna - zlevnění konzole, uvedení její Slim verze a přibalení Projectu Natal. Tohoto tria velkých změn bychom se mohli dočkat už na E3. Nejlevnější Xbox 360 by tak poté mohl stát prý něco mezi 130 až 150 librami. Ještě divočejší spekulace ale kolují o 100 librové verzi Xboxu 360 bez Natalu. To už ale berte s velkou rezervou.

Logická je pak motivace Nintenda zlevnit své Wii. Ne snad, že by se prodávalo špatně, ale nyní budou mít Xbox 360 i PS3 své pohybové ovladače a rodinné party hry spojené s tímto ovládáním. Vyšší cena Nintenda Wii by tak mohla spoustu nových zákazníků odradit ve prospěch hezčí grafiky X360 nebo PS3.

MCV také kontaktovali zástupce Sony v Anglii a Nintenda. Zatímco Nintendo tyto spekulace odmítlo a popřelo, zástupce Sony se MCV prý pouze vysmál.

U Xboxu 360 by bylo snížení ceny logické a je i velmi očekávané. U PS3 by taktéž dávalo smysl, především coby reakce na případnou slevu Xboxu. Nintendo zatím nemá potřebu cenu snižovat a letos by mohlo Wii ještě “přežít” na stejné cenové hladině. Nejnepravděpodobnější je ale zřejmě zlevnění PS3 - teprve před pár týdny proběhla internetem zpráva, že Sony přestává dotovat výrobu PS3 a přestává tak na ní ztrácet peníze. Po několika letech prodejů. Další snížení ceny a tím pádem další měsíce prodělávání na prodeji hardwaru by Sony jistě velmi bolelo.

Tagged With

Comments