If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sloučení služeb EA Play a Xbox Game Pass do jednoho má háček

+ zdražení PC verze předplatného na dvojnásobek.

Když Phil Spencer nedávno vábil, že brzy oznámí nějakou zásadní věc, patrně tím myslel tohle.

Je totiž očividné, že lidé nechtějí měsíčně platit mnoho různých předplacených služeb, nýbrž jen jednu a tam najít vše. Stejně jako si asi neplatíte Netflix a k tomu pět dalších filmových služeb, kde je toho obsahu méně.

Od těchto Vánoc proto dojde k zakomponování členství EA PLAY (dříve EA Access / Origin Access) do předplatného Xbox Game Pass v dražší Ultimate verzi.

Bere se to jako další z trumfů Microsoftu, který souvisí s nízkou cenou Xbox Series S, kde tím pádem příležitostní hráči najdou poslední sporty od EA. Spolupráce obou firem je v tomto směru dlouhodobá (od 2014) a lze to vnímat i jako takovou výchovnou facku Sony, která na PS4 dlouho odmítala vpustit předplacenou službu Electronic Arts (až ve 2019).

Problém je však v tom, že atraktivita bývalého EA Access razantně poklesla s tím, jak tento vydavatel poslední roky prakticky nemá žádné nové hry, nepočítáme-li remastery. To, co fungovalo dříve, s předčasným desetihodinovým přístupem k plným verzím, už teď skoro není kde využít, neholdujete-li fotbalu a hokeji. Tak zoufale prázdný release-list EA aktuálně je, a po Mass Effect Trilogy remasteru stále ani stopy (prý může být odložen z října na později).

Ovšem pro někoho, kdo není příliš náročný a stačí mu starší tituly, může jít o lákavou nabídku - když touto cestou k Xbox Game Pass Ultimate obdrží ještě nárok na dalších asi 60 her, včetně FIFA 20, Titanfall 2 či Need for Speed Heat, nebo letité díly sérií typu Battlefield, Mass Effect, Skate a The Sims. Více zde.

S Xbox Game Pass se pojí ještě jiná, už ne tak milá zpráva: od 17. září bude PC verze služby zdražena na dvojnásobek.

Namísto dosavadních 5 dolarů měsíčně, popisovaných coby zaváděcí cena u PC verze služby, se nově bude platit 10 dolarů. Kdo ještě má předplatné za starou cenu na spoustu příštích měsíců, může být v klidu, změna se projeví až v příštím účtovacím cyklu.

Přesto i za novou cenu poskytuje na PC úžasnou hodnotu, ostatně kde jinde obdržíte během jednoho měsíce tři velké premiéry jako Microsoft Flight Simulator 2020, Crusader Kings 3 a Wasteland 3? Viz článek: Zažíváme silný měsíc Xbox Game Pass s jedenácti premiérami novinek.

Comments