If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Slovanská surival strategie Gord od tvůrce Frostpunk a Zaklínače

Oznámení a trailer.

Takových projektů není nikdy dost a jsou vítány, zvlášť když pochází od zkušených vývojářů. V tomto případě od bývalého producenta 11-Bit Studios (proto ten nádech Frostpunk) a také zaměstnance CD Projektu Red.

Založil si nové vlastní studio Covenant a ohlásil zajímavý Gord, což je budovatelská survival strategie inspirovaná ponurým fantasy míchaným se slovanskými reáliemi.

Nejprve tedy budete muset založit svou osadu jako v Settlerech, postupně ji vylepšit, opevnit a čelit hrozbám, kterým obyvatelé čelí zvenčí. Zabití nějaké mýtické bestie tu prý má být v podobném vyprávění singleplayeru, jako bylo plnění úkolu v Zaklínači. Vedle toho tu budou náhodně se objevující scénáře a dění.

Jiný prvek se inspiroval zase Darkest Dungeon, takže se musíte starat, aby vaše populace (Tribe of the Dawn) kvůli všem těm neustálým nepříjemným událostem z okolního lesa nezešílela. Zkrátka když se ji bude dařit, bude vše v pohodě a můžete si dovolit vyslat nejsilnější muže na zátahy.

K tomu přihoďte procedurálně generované scénáře (dle vašeho zadání různých parametrů), průzkum zakázaných oblastí a rozmary počasí, široké možnosti přizpůsobení, dodatečné výzvy vysvětlující pozadí celého světa a silná kouzla, co využijete na bojišti.

Gord má být venku pro PC v roce 2022 a už má svou stránku na Steamu.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments