If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sniper Elite V2 má dva české distributory

Je ale vůbec o co se rvát? Posuďte z nahrávky.

Původní zpráva - Druhoválečná střílečka Sniper Elite V2 patří mezi tituly, s jejichž oficiální distribucí se v ČR ani příliš nepočítalo. Ale velmi atraktivní tématika pro příležitostné hráče, solidní odbyt jedničky a vstřícné podmínky ze strany zahraničního vydavatele - který tuší, že ve výsledku bude rád za každý prodaný kus - nakonec zařídily, že u nás má distributory dokonce dva. Důvodem je, že práva drží dva různí vlastníci (505 Games, Mastertronic) v závislosti na verzi hry.

PS3/X360 verze Sniper Elite V2 uvede na český trh Comgad za 1199 Kč a po vzoru zahraničí nabízí pro předobjednávky lákavou dodatečnou misi se zabitím Hitlera (video).

Vydání PC verze dnes oznámil konkurenční Hypermax, který rovněž 4. května doveze anglickou originálku a z webu dá ke stažení dodatečnou českou příručku. Maloobchodní doporučená cena dělá 999 Kč, což je na takovou hru poměrně dost.

Sniper Elite V2 totiž pochází od studia Rebellion, které se neblaze proslavilo ShellShock 2, Aliens vs Predator, Rogue Warrior nebo naposledy únorovým Neverdead (5/10).

Ještě nad oficiálním popiskem od Hypemaxu naleznete nahrávku 15 minut hraní konzolového dema z minulého týdne, takže kvality můžete posoudit sami:

This article contained embedded media which can no longer be displayed.

Sniper Elite V2 je pokračováním úspěšné taktické akce Sniper Elite, ve kterém na hráče čeká dosud nejvěrohodnější zpracování válečné vřavy druhé světové války z pohledu ostřelovače. Hráč se ujímá role amerického agenta OSS Karla Fairburnea, který seskočí na padáku do Berlína, z posledních sil bráněného zbytkem německých vojáků, s úkolem zabránit tomu, aby se technologie nacististického programu raket V2 dostala do rukou Rudé armády obléhající město. Máte rozkaz pomáhat klíčovým vědcům ochotným přejít na stranu Američanů a eliminovat ty, kteří by chtěli pomoci Rusům.

Využívejte výhod autentických zbraní, naučte se vystopovat cíl, opevnit svoji pozici a připravit se k výstřelu, zužitkujte své dovednosti a svoji trpělivost a lstivost ke splnění zadaného úkolu. Zůstat nespatřeni je pro vaše přežití naprosto nezbytné, protože jste uvězněni mezi dvěma ke všemu odhodlanými armádami a vaším hlavním soupeřem je neúprosně plynoucí čas. Těšte se na návrat pověstných záběrů na letící střelu, které jsou ještě krvavější a syrovější než posledně - každý podařený výstřel je odměněn zpomaleným záběrem na letící projektil, cíl se vykreslí "pod rentgenem" a hráč může vidět, jakou škodu napáchá střela v těle oběti. Orgány se trhají, kosti lámou a zuby tříští - tak se ve skutečnosti projevuje dopad výstřelu z ostřelovací pušky. Ve chvílích, kdy druhá světová válka končí a studená válka začíná, se počítá každá rána. Využijte jich moudře.

Pokročilá simulace ostřelovače: Sniper Elite V2 přináší podrobně zpracovanou simulaci ostřelovače s pokročilou balistikou, která bere v potaz gravitaci, vítr, rychlost a průraznost střel, stabilitu při míření a další aspekty. Hra nabízí hráčům dosud nejrealističtější simulaci vojenského ostřelovače.

Ničivá rentgenová kamera: Úžasná technologie zpomaleného pohledu na letící střelu ukazuje, co se skutečně stane, když projektil vnikne do těla nepřítele. Hráči tak mohou vidět trhající se srdce, plíce a játra, tříštící se kosti a zuby nebo vyhřezávající vnitřnosti.

Věrné zpracování druhé světové: Ve hře naleznete autentická místa Berlína tak, jak vypadala v květnu 1945, vozidla používaná v druhé světové válce, věrně zpracované zbraně - jako pušky Springfield M1903, Gewehr 43 nebo Mosin-Nagant 1891/30 - i uniformy vymodelované podle originálů.

Využívejte okolní prostředí: Abyste se mohli přesunout na tu nejvýhodnější pozici, obhlédnout svoji oběť, vystřelit a bez povšimnutí zase zmizet, musíte vzít v úvahu každý prvek svého okolí.

Důležitá rozhodnutí: Hráči se často ocitnou v situacích, kdy budou mít na výběr mezi bezchybnou ránou, kvůli které se však budou muset nebezpečně odhalit, a složitější cestou, která jim umožní pokračovat nerušeně dál.

Kooperativní multiplayer: Čtyři napínavé režimy, ve kterých můžete válčit online bok po boku s kamarádem.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments