Skip to main content

Somerville od tvůrce Inside a Limbo venku, sklízí pochvalné ohlasy, úvodní čtvrthodina

+ startovní trailer a odkup studia.

Emocionální příběh o lásce a rodině. Její poklidný život v domečku s malým dítětem byl narušen mimozemskou invazí.

Právě o tom je čerstvě vydaná, krásně vizuálně stylizovaná novinka Somerville, jejíž Day 1 patch má 2 GB.

Průměrné hodnocení xboxové verze na Metacritic činí 77 procent, ale zatím to je z mála recenzí. Oproti tomu na OpenCritic visí pouze 72 procent.

Startovní trailer:

K vydání hry pogratuloval i moderátor Geoff Keighley, leč zaznívá kritika o nedostatečném rázu kvůli plochému směřování a frustrujícím mechanismům (PC Gamer 45%).

Dle IGN (7/10) připomíná Out of This World, unikátní fyzikálně založené puzzle dobrodružství, které sice nedosahuje úrovně Limbo či Inside od téhož autora, ale rozhodně to je něco, co stojí za prozkoumání.

GamesRadar (8/10) se domnívá, že to je fantastický sci-fi příběh s intenzivní atmosférou a dotýkajícím se vyprávěním, ačkoli pár hádanek a pohybů nepotěší.

K hraní doporučuje zhasnout světlo a nasadit si sluchátka Game Informer (8/10). I tam přiznali, že nějaké technikálie prozatím drhnou, ale hra má prý řadu vzrušujících momentů, které si zapamatujete a překonají neduhy.

Úvodní čtvrthodinová sekvence ze hry je tady:

Společnost Thunderful Games prý vstoupila do brzy dokončených jednání o odkupu studia Jumpship, které si i pak zachová kreativní autonomii a bude nadále vyvíjet špičkové příběhové hry.

Read this next