If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sonic & Sega All-Stars Racing

Hvězdná sestava za volanty.

Koncem tohoto měsíce vyjde další z dlouhé várky titulů, které se snaží profitovat z popularity herních postaviček, tentokrát samozřejmě ponejvíce ze stáje Segy. Ty pak posadila do roztodivných vozítek a nechala je řádit ve své variaci na odlehčené arkádové závody pro všechny věkové skupiny.

Sonic & Sega All-Stars Racing se tak chce zařadit do dlouhého výčtu motokárových a závodních hříček spíše pro menší hráče a večírky s kamarády, kterých je ale na trhu již obrovské množství.

Hra hlavně spoléhá na svoji hvězdnou sestavu, kdy se za volanty a kniplem vozítek potkávají mnohé oblíbené postavičky z her od Segy, a to i pro mnohem dospělejší publikum. Tím mám na mysli třeba Rya, hlavního protagonistu herního románu Shenmue původem z Dreamcastu.

Tato postava osedlá svůj masivní chopper, stejně jako jeho animovaný kolega Shadow. Oproti tomu nepsaný šéf této hry, ježek Soník, drtí svoje autíčko, což je nejčastější typ vozidla v nabídce. Opička AiAi ze Super Monkey Ball zase sedí na kolečkovém banánu a lištička Tails pilotuje nízko letící vrtulový letounek.

Ježek Sonic se právě chystá vypustit svůj power-up.

Chodník slávy tak pošlapává celkem 20 těchto hvězdných postaviček, z nichž ještě třeba doplním zlého doktora Eggmana, něžnou Amy, nebo další opičku Amiga ze hry Samba de Amigo. Já jsem vyzkoušel preview-verzi na Xbox 360, jež se od ostatních platforem, na něž hra vyjde (PC, PS3, Wii, DS, mobily), pyšní exkluzivními charaktery Banjem a Kazooiem ze stejnojmenné plošinkové série. Pokud vás pak neosloví ani jedna nabízená postavička, do vozítek ostatně můžete posadit i vašeho avatara.

S vozítky se samozřejmě závodí, což se děje v 8 jezdcích na 24 převelice barevných tratích, opět inspirovaných různými hrami ze Sega univerza. Prim znovu hrají lokace od ježka Soníka, jako např. zelená laguna Seaside Hill s vodopády a mořem, ale nechybí třeba temný zombie dům Curien Mansion vypůjčený z hororu The House of the Dead, či Tokyo-to z Jet Set sprejovačky.

Poznáváte Jacky a Akiru z Virtua Fightera?

Přitom všechny nabízejí dosti veselý, barevný a výrazný svět plný animací a života kolem, občas ozvláštněný nějakou tou zkratkou, lopingem, nebo rozdvojením. Ten mnohdy navíc skýtá i nebezpečenství, třeba v podobě lávových koulí na cestě, či prasátek jako překážek. Na vozovce se dále povalují náhodně mixované powerupy, jež samozřejmě nesmí v takovéto hře chybět. Ty jsou ale zcela tradiční, však vystřelení boxerky, vypuštění výbušné rakety vpřed, nebo naopak třaskavé miny vzad, není nic nového.

Kromě toho má ale každá postavička v rukávu schovaný i jeden speciální All-Star chvatík, který vychází z domovské hry charakteru. Ryo tak v cuku letu přesedne na vysokozdvižný vozík (pamatujete na minihru s tímto strojem v Shenmue?) a nabere na vidle vozítko soupeře před ním. Ježura Soník se zase vystřelí jako Superman vpřed a práskne do protivníka, načež opička AiAi přestoupí očekávaně dovnitř průhledné koule, drtící vše před ní.

Shadow na chopperu stíhá Tailse v letadle.

Základem pro úspěch v závodě jsou ale smyky, jež velice lehce vystřihnete podržením brzdičky současně při zatáčení. Tím nabijete nitro, které se nato okamžitě na krátký čas aktivuje. Čím déle pak budete driftovat, tím déle si užijete nadpozemské zrychlení, ovšem nesmíte to napálit do okraje cesty. To se pak zbytek boostu vyzmizíkuje.

Find out how we conduct our reviews by reading our review policy.

Comments

More Recenze

Latest Articles