If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sonic Mania otravuje s Denuvo a připojováním při každém spuštění

Tvůrci to zamlčeli.

Když v půlce srpna vylezly recenze Sonic Mania (Alza.cz), šlo o nejlépe hodnocený díl ježka za posledních 15 let, s průměrem PS4 verze na Metacritic okolo 86 procent a mnoha devítkami.

Jenže teď, když tahle retro arkáda pro PC s dvoutýdenním zpožděním vyšla, vyšla najevo nemilá skutečnost: součástí hry je neoblíbená ochrana Denuvo a při každém jejím spuštění je vyžadováno připojení na internet, aby si tam něco ověřila.

To samozřejmě rozčarovalo zákazníky na Steamu, protože o tom předtím nebyli varováni. Sega se za přešlap s neuvedením těchto informací omluvila a vše již napravila. Proč někomu nešlape v offline módu, teprve firma zjišťuje, nejspíš to je jen chyba DRM.

"Jakmile už hrajete, můžete se od internetu odpojit, Sonic Mania tedy v pohodě šlape v offline režimu. Připojení je nezbytné jen při rozjezdu hry," zdůraznila, ovšem ani to nezabránilo mnoha negativním uživatelským recenzím. Naštěstí tito postižení lidé mohou požádat o vrácení peněz a určitě jim bude vyhověno, když byl komunikační problém na straně Segy.

Nejspíš je pouze otázkou času, než ochranu některá pirátská skupina prolomí a uvolní neotravnou verzi hry. Nebo než výrobce usoudí, že Denuvo splnilo svůj účel (ochránit v době uvedení na trh) a případně DRM nějakým patchem nechá odstranit.

Tagged With

Comments