If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony: Apple je arogantnější než my

Nejvíc štěká ten pes, který se bojí.

Možná si pamatujete na velkohubá slova typu "Next-gen nezačne, dokud my neřekneme". Sony si s nimi na začátku éry PlayStation 3 vybudovala nevalnou pověst. I z běžné e-mailové komunikace se zástupci Sony měli novináři nebo obchodníci často pocit, že se její zaměstnanci pohybují někde jinde, o kus výše nad běžnou populací, nebo že si to o sobě alespoň myslí a dávají to patřičně najevo v každé své větě.

Šéf australského Sony Computer Entertainment je přesvědčen, že se jejich přístup od té doby změnil. "Nedomnívám se, že bychom byli nadále arogantní," řekl Michael Ephraim magazínu Digital Life v reakci na americkou reklamní kampaň, ve které si dělají sami ze sebe legraci a celkově působí skromněji.

Ihned však využil situace k navezení se do konkurence. "Mohu jmenovat jednu ovocnou společnost, která je ve zprávách kvůli své arogantnosti. Myslím, že od nás převzala pomyslné žezlo v arogantnosti," konstatoval ředitel australského Sony ve zjevné narážce na Apple a jeho politiku s uzavřenou platformou nebo nedávné spory s Adobe ohledně podpory Flashe.

Opět se tak potvrdilo, že nejvíc štěká ten pes, který se bojí. Apple se totiž pro Sony a jeho handheld PSP stává čím dál větším nebezpečím s posledním rozmachem hraní na víceúčelovějších zařízeních iPhone, iPod a iPad. A zatím se nezdá, že by na tom spekulovaný příchod PSP2 měl něco změnit.

Tagged With

Comments