If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Film Assassin's Creed na spadnutí

Aktivita Sony se má chýlit ke konci.

Filmová divize Sony s názvem Sony Pictures Entertainment prý vyjednává s Ubisoftem o zfilmování úspěšné série Assassin's Creed. Ubisoft letos spustil vlastní filmovou divizi Ubisoft Motion Pictures a film Assassin's Creed prý nabízel různým hollywoodským studiím. A právě Sony Pictures Entertainment měla mít největší zájem.

Vyjednávání Ubisoftu se Sony se podle webu Variety nachází v poslední fázi a podepsání smlouvy je na spadnutí. O zfilmování měla prý zájem i společnost Universal.

Pokud by si obě firmy plácly, tak by se o samotné zfilmování staral zřejmě Ubisoft Motion Pictures, který by si také zachoval velkou kontrolu nad výsledným obsahem filmu. Role Sony by pak byla asi spíše marketingová a distribuční, případně by projekt spolufinancovali.

Ubisoft se už jednoho filmu podle své hry dočkal - loňského Prince of Persia: The Sands of Time. První skutečně velkorozpočtový hollywoodský film podle hry nedopadl úplně nejhůř, ale super hit to bohužel také nebyl. Ten neměla na starosti Sony, ale Disney a producent Pirátů z Karibiku, Jerry Bruckheimer.

Koho byste chtěli vidět v hlavní roli a koho na režisérském postu? Co třeba Ridley Scott, který si před pár lety střihnul docela povedené a tématicky blízké Království nebeské?

Příběhový trailer z Assassin's Creed: Revelations.
About the Author

Adam Homola

Contributor

Comments