If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hackery PSN hledají speciální detektivové

Americký Kongres požaduje odpovědi.

Zajímavá zpráva přišla ze Sony. Kromě toho, že hacknutí PSN a získání spousty milionů osobních údajů vyšetřuje národní bezpečnost a FBI, Sony si najala také své vyšetřovatele. Jde celkem o tři různé společnosti, z nichž jednou je Data Forté. Zaměřuje se na kyberbezpečnost a kybervyšetřování a ve svém portfoliu mají například zamezení úniku jednoho blockbusteru velké filmové společnosti na internet. A tuhle soukromou detektivní firmu vede člověk, který dříve pracoval jako šéf kriminálních vyšetřovatelů amerického námořnictva.

PSN by mělo být podle Sony online už tento týden a mezi prvními věcmi bude zprovozněno fungování PS3 a PSP her online, ověřování her, friends list, chat a PlayStation Home. Dostat byste se také měli do nastavení vašeho účtu, kde si budete moct změnit heslo.

Americký Kongres také chtěl pozvat na své zasedání zástupce Sony, aby jim odpověděli na některé jejich otázky, což ovšem Sony odmítlo s tím, že vyšetřování stále pokračuje. Mluvčí americké pobočky Sony ovšem podotkl, že ve všem spolupracují s výborem pro obchod spadajícím pod kongres. Kongres chce vědět zejména odpovědi na otázky typu: kdy se dozvěděli, že došlo k ukradení osobních údajů uživatelů, jak se to dozvěděli, co hackeři získali za informace a podobně. V podstatě jde o všechny otázky, které mají i zákazníci Sony.

V Austrálii mezitím mění kvůli PSN hacku zákony (soukromé společnosti by měly o úniku osobních údajů zákazníků informovat rychleji) a v Kanadě dokonce Sony někdo žaluje o 1 miliardu dolarů, kterou si prý jejich poškození zákazníci zaslouží.

Sony Online Entertainment, jejichž online systém byl také napaden, prozradili, že měli obdobnou architekturu online systému jako PSN, a že i útok na ně byl velice podobný. "Ačkoliv oba systémy fungují separátně, některá architektura byla velice podobná," řekl mluvčí SOE.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments