If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony Japan má za úkol dělat unikátní hry, které nikdo nedělá

A které nepůjdou na žádnou jinou konzoli.

Co prodává konzole? Hry, které jsou na ně. Co prodává konzole ještě víc? Hry, které jsou na ně a nejsou k dispozici nikde jinde. Sony si to moc dobře uvědomuje a studio Sony Japan pověřilo, aby dělalo originální, unikátní tituly, které nikde jinde nenajdete. A ty budou exkluzivně na PlayStation 4.

Kreativní ředitel studia Gavin Moore prozradil, že mu ústředí Sony povolilo, aby dělali na čem jenom budou chtít bez jakýchkoli omezení. A mají se prý proto lépe, než například Naughty Dog nebo Santa Monica.

"Naughty Dog mají za úkol dělat hollywoodské AAA hry a podobně také Santa Monica, zatímco u nás v Japan Studios máme dělat hry, které nikdo nikdy neviděl na žádné jiné konzoli."

Hry, které mají na svém kontě, jsou Echochrome, LocoRoco, The Last Guy a chystaný Knack nebo Puppeteer. Spolupracovali také s dalšími studii na ICO, Shadow of the Colossus, Tokyo Jungle nebo Gravity Rush.

"V našem studiu to proto občas vypadá trochu šíleně, protože tu máme spoustu šílenců přicházejících s naprosto šílenými nápady. Všichni nás nechávají, ať si tu děláme co chceme. Máme menší týmy, menší rozpočty, takže nejsme takový risk a nechávají nás být kreativní."

Trailer na plošinovku Puppeteer

Tagged With

Comments