Skip to main content

Sony je překvapená, že se nedělá moc her na PS Vita

Životnost tohoto zařízení má být ale 10 let.

Shuhei Yoshida, prezident Sony Worldwide Studios, v jednom rozhovoru přiznal, že je "zklamaný z nedostatku podpory PS Vita u dalších vydavatelů". Poučili se z toho. Prý při spouštění nové konzole už nemohou brát podporu dalších stran za samozřejmost.

"Dnes je pro vydavatele tolik možností, že jejich podporu už nemůžeme brát jako samozřejmou věc. Nové platformy už nejsou tak podporované, jako tomu bylo před několika lety," řekl pro server Gamasutra.

Stále se třetími stranami spolupracují, aby vycházelo na PS Vita více her, ale říká, že jakmile se rozšíří zařízení mezi lidi - tedy jakmile se prodá více kusů - bude takové vyjednávání snadnější.

PS Vita také rozhodně jen tak z trhu nezmizí. Viceprezident marketingu v Sony John Koller věří, že tu bude stejně dlouho, jako současná generace konzolí. "Bude mít svůj vlastní desetiletý cyklus," řekl Koller serveru IGN. "Stejně jako všechny naše platformy. Jde o maraton, ne o sprint."

Nadcházející doba ale bude co se týče her pro PS Vita docela bohatá, alespoň co se týče právě podpory třetích stran - vyjdou takové hry jako Call of Duty: Black Ops Declassified, Assassin's Creed III: Liberation nebo Need For Speed: Most Wanted.

Read this next