If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony kontruje ohledně nejrychleji prodávané konzole

A nevyvolává vyprodání PS4 jen uměle?

Možná si pamatujete, že Microsoft si v pátek našel svou parketu aspoň v jmenování Xbox One nejrychleji prodávanou konzolí měsíce v USA, když v celkových číslech ho dle tvrdých dat auditora NPD předstihla PS4. Problém tehdy byl v tom, že Xbox One vyšel až 22. listopadu a tím pádem byl ve výpočtu oproti PS4 ve výhodě díky nižšímu počtu dnů pobytu na trhu.

Sony si to nenechala líbit a ihned kontrovala prohlášením, kterým toto "vítězství" zpochybnila a zároveň se jen tak mezi řečí pochlubila, jak je její konzole žádaná.

"Poskytli jsme před pár týdny Amazonu dodatečných 12 tisíc kusů PS4 a ty tam byly rozebrané za pouhých 27 minut. Když je taková rychlost prodeje možná, k uspokojení poptávky na trhu potřebujete opravdu velké zásoby," řekl Jack Tretton, šéf americké zábavní divize Sony v PlayStation Blogcastu.

Také tam doslova popřel, že by uměle vyvolávali nedostatek kusů na trhu, jako to někdy dělá třeba Apple. Podle něj by byli hloupí, kdyby něco takového činili, když tu existuje konkurence (Xbox One), když je období před Vánocemi a když pro potenciální zákazníky existuje spousta jiných věcí, za něž mohou utratit své peníze namísto PS4. Sony prý vyexpedovala na trh úplně každou konzoli, co mohla a další velkou várku vyvrhne na trh po Novém roce.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments