If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony na PlayStation 3 stále prodělává

Na každé Slim verzi je to 36 dolarů.

Jedním z důvodů, proč Sony přišla na trh se zmenšenou Slim verzí konzole PS3, byla také úspora výrobních nákladů. Podle analýzy společnosti iSuppli však i novou PS3 v Sony stále dotují, jinými slovy s každým prodaným kusem narůstá ztráta.

Společnost iSuppli totiž vypracovala odhad výrobních nákladů Slim verze PS3, kde se operuje s částkou přes 336 USD. Zatímco prodejní cena konzole je 300 USD, což dává jasný pohled na to, kolik v Sony na každé prodané PS3 prodělává.

Pro zajímavost, čtyřmi vůbec nejnákladnějšími komponenty v PS3 mají být Blu-ray mechanika (66 USD), grafická karta od Nvidie (46 USD) a harddisk (38 USD) s procesorem Cell (38 USD). Cell je přitom již vyráběn technologií, která umožňuje výrazně snížit jeho náklady z nějakých 47 USD - u starších verzí PS3, na aktuálně odhadovaných 38 USD! Celou zprávu, vč. tabulky s detailním rozpisem výrobních nákladů, najdete tady.

Třebaže lze z logiky věci očekávat, že výrobní náklady se budou i nadále postupně umenšovat a že by v příštím roce mohl prodej PS3 přinést do Sony očekávaný zisk, stále je konzole ve velkém skluzu - oproti konkurenčnímu X360, na němž má Microsoft již delší dobu vydělávat. Nicméně v případě PS3 jde pořád pouze o odhad, byť kvalifikovaný.

Tagged With

Comments