If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony nechápe předčasné oznámení Xbox One Scorpio

Půjde na to jinak a ví proč.

PlayStationový boss Andrew House se vyjádřil k asi nejdiskutovanějšímu výstupu z pondělních E3 konferencí, kterým bylo bližší představení nové konzole Xbox One Scorpio. Microsoft ho přiblížil, ačkoli je ještě hodně daleko (Vánoce 2017).

Sony prý byla překvapena, že její konkurent oznámil něco, co je ještě rok a půl vzdáleno. Moc to nechápe kvůli dynamice, jaká obvykle provází nové technologie, kdy se spíš klade důraz na co nejmenší mezeru mezi ohlášením a uvedením na trh. Stačí vzpomenout Apple a jeho památné konference, kde nalákal na nový Apple a za pouhých pár dnů jste si ho mohli jít koupit do obchodu.

"Zažili jsme to v Sony sami, když jsme ve 2013 avizovali koncept a jméno PlayStation 4, ale všichni se nás udiveně ptali, jak ta bedna vypadá a kdy že se ji dočkají. Bylo to tehdy v souladu s našimi dřívějšími strategiemi, ale neuvědomili jsme si, že se svět kolem nás změnil," přiznal sebekriticky Andrew House.

Tímto naznačil, jak to pravděpodobně hodlají provést s upgradovanou PS4 Neo - prostě ji pořádně představí až v době, kdy bude blízko vydání. Zklamání publika je podle něj je tím nejhorším, co můžete udělat. Dát mu čuchnout a pak mu to zase sebrat nebo říct, že to je ještě hrozně daleko (tedy přesně to, co udělal Microsoft se Scorpio).

I dnes je šéf PlayStation přesvědčen, že se rozhodli správně, když se PS4 Neo na E3 nijak nezabývali. Minimálně nemusí čelit tolika dotěrným otázkám novinářů jako Microsoft... "Ten pravý čas pro ukázání konzole nastane, až budeme mít připravenou celou řadu zážitků a budeme moci názorně demonstrovat, proč je PS4 Neo skvělá. Ten čas zatím nenastal," pravil pro The Guardian.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments