If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Gran Turismo 6 pro PS3 oznámeno s prvními detaily

Unikla tiskovka o počtu vozidel, tratí i propojení s GT5.

S párhodinovým předstihem před plánovaným ohlášením v 16:00 se dostaly do světa zprávy o oficiálním oznámení Gran Turismo 6. Tiskovou zprávu předčasně vypustil web iAfrica a v tuto chvíli už ji přebralo mnoho dalších médií, včetně MCV či NowGameru, takže její šíření už nepůjde zastavit.

Hra Gran Turismo 6 by skutečně měla být k dispozici koncem tohoto roku a vyjde jen na konzoli PlayStation 3, což může být pro neznalé docela překvapení, když ve stejné době má vyjít také PlayStation 4. Na druhou stranu už dříve několik obchodů uvádělo, že má hra vyjít na PS3 a některé dokonce mluvili již o listopadu jako měsíci vydání. O tom, že bude GT6 na současnou konzoli PlayStation 3 v minulosti mluvil dokonce i viceprezident Sony.

"Jsme potěšeni, že můžeme Gran Turismo 6 vydat právě na PS3, protože tam máme velkou fanouškovskou základnu," má říct na odpoledním setkání s novináři tvůrce série Kazunori Yamauchi.

"Vydání GT6 ale bude teprve začátek. Hodláme hru podporovat i nadále a už mám spoustu nápadů, kterých chci v dalších 15 letech série dosáhnout."

Hra by měla být lépe propojena s chytrými telefony a tablety pro sociální a komunitní funkce. V Gran Turismo 6 budou všechna vozidla a tratě z Gran Turismo pětky, ale v GT6 přibudou také historická auta, nejnovější závodní vozidla a několik dalších novinek. Celkem bude v Gran Turismo 6 během vydání 1200 vozidel a další budou přibývat postupně.

Stejně tak budou v GT6 k dispozici všechny tratě z pětky, ale samozřejmě přibude i několik nových. Jednou z těchto nových tratí bude také Silverstone Circuit, kde dnes odpoledne dojde k představení tohoto pokračování. Celkem se tedy ve hře objeví 33 různých tratí, z čehož 19 jich bude nových. Stejně jako budou postupně do hry přibývat auta, budou přibývat i nové tratě.

Tisková zpráva se také zmiňuje o "vylepšeném enginu", ale neposkytuje příliš dalších detailů. Více bychom se měli dozvědět dnes k večeru, až Sony hru oficiálně ohlásí.

Comments