If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony plánuje milionové pojištění PSN účtů

Zatím potvrzeno jen pro USA.

Sony se chce z aktuálního PSN průšvihu dostat několika způsoby. Důvěru hráčů bude těžké získat zpátky, ale Sony má plán. Mimo jiné chce zavést tzv. AllClear ID Plus – takovýto účet bude moct být zdarma na rok pojištěn na částku jednoho milionu dolarů proti krádeži identity a pokryje s ní spojené náklady.

AllClear ID Plus účty budou navíc intenzivně monitorovány. Jakmile se osobní data takového uživatele objeví na nějaké podvodné stránce, uživatel bude okamžitě telefonicky nebo emailem upozorněn a bude dostávat měsíční reporty o stavu jeho údajů. AllClear ID Plus uživatelé budou mít také prioritní přístup k soukromým vyšetřovatelům, kteří mohou pomoci při ztrátě osobních údajů.

Systém AllClear ID Plus je zatím představen pouze pro PlayStation Network účty v Americe. Pro Evropu prý Sony plánuje něco podobného, ovšem zatím nemůže oznámit detaily. V Evropě je pro Sony situace mnohem složitější, vzhledem k počtu zemí, pro které se musí podobné věci řešit zvlášť. Konkrétní bezpečností opatření pro Evropu má ale Sony oznámit velmi brzy. Nebude takovéto pojištění naopak představovat novou výzvu pro hackery a motivovat je k pokračování průniků či přetěžování služeb?

Sony také tvrdí, že má důkazy o hackerech, kteří stojí za aktuálním výpadkem PSN. Mělo by se jednat o onu nechvalně známou skupinu Anonymous. V jednom z postižených systému totiž bezpečnostní experti našli soubor s názvem Anonymous, ve kterém stálo „We are Legion", což je fráze, kterou hackerská skupina Anonymous používá, jak reportuje deník The Register.

Vedení Anonymous svůj podíl na současném útoku už dříve popřelo. Nabízí se otázka, zda jsou Anonymous natolik hloupí, že by hackování popírali a zároveň v systému nechali takhle do očí bijící stopu?

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Adam Homola

Contributor

Comments