If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony: PlayStation 5 bude stokrát rychlejší než PS4

Díky SSD.

Že bude SSD namísto klasického starého harddisku tím, co vše změní, tzv. "game-changerem", se už nějaký čas vědělo. Ale že až tak moc, to je docela překvapení. Jsou to silná slova, možná až zbytečně moc, protože mohou negativně ovlivnit současné prodeje PS4.

Na korporátní schůzce Sony začátkem tohoto týdne prohlásila, že zpracování herních dat bude na PlayStation 5 přibližně stokrát rychlejší než na PS4.

Píše se to v oficiálním dokumentu výrobce konzole (PDF link), takže žádná senzacetichtivá zpráva nějakého bulváru, nýbrž informace přímo od zdroje.

"Načítání her bude mnohem kratší, takže hráči se budou moci pohybovat obrovskými herními světy téměř okamžitě. Vděčíme za to vlastnoručně navrženému vysokorychlostnímu SSD," praví se tam.

Sony dále uvádí, že ve snaze o další vylepšení zážitku a vtažení do her očekává nejen pokrok v rozlišení, ale i v rychlosti her.

Celé to přichází týden po slovech šéfa Epicu v souvislosti s Unreal Engine 5, dle nějž je PS5 lepší než nadupaná PC. Později to opravil, že se jeho výrok podobně týkal i Xbox Series X, ač ho přímo nejmenoval, protože se Sony spolupracují intenzivněji než s Microsoftem.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments