Skip to main content

Sony: Příští konzole by bez kamenných obchodů trpěly

Takže PS4 si ponechá mechaniku?

Včera tady zakladatel Codemasters vyzýval výrobce konzolí, ať se zbaví předražených krabicových her a starých distribučních kanálů. Ale s největší pravděpodobností se tak nestane, pokud můžeme věřit aktuálnímu vyjádření přímo od viceprezidenta britské divize Sony.

"Rádi bychom, aby zůstalo otevřeno co nejvíce kamenných obchodů zabývajících se hrami. Jejich podpora na trhu pro nás bude klíčová, až přijde nová generace konzolí," řekl Fergal Gara pro MCV.

Narážel tím na skutečnost, že počet specializovaných prodejen s hrami ve Velké Británii v uplynulém roce poklesl o 300, hlavně kvůli krachu GAME, které mimochodem teď definitivně končí i v Austrálii. A také tím dal jasně najevo, že jejich akvizice Gaikai neznamená zanevření na tradiční distribuční kanály.

Co ale z jeho neurčitého vyjádření nelze vyčíst, je to, jestli mluvil jen o podpoře obchodů v centrech měst při prodeji nových konzolí, resp. jejich hardwaru, který budou potřebovat určité skupině zákazníků někde naživo předvést, což přes internet nejde. Nebo zda těmi slovy myslel rovněž podporu obchodů při prodeji krabicových her na Blu-Ray jako dosud, což by potom znamenalo zachování diskové mechaniky. Kdo ví...

Read this next