If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony promluvila o prodejích VITA i Project Shield

Jsou na té spodní hranici očekávání.

Naháněním Sony a Nintenda kvůli ne úplně úžasným prodejům jejich posledních zařízení tráví někteří novináři celé dny, aby z nich vymámili vyjádření, které by se dalo chápat jako přiznání prohry či zklamání. Listu Wall Street Journal se teď něco takového podařilo na veletrhu CES.

"Prodeje VITA jsou na té spodní hranici našich očekávání," řekl šéf Sony Kaz Hirai, ale jedním dechem dodal obligátní vsuvku, že pro ně je důležitý běh na dlouhou trať, což chápe až jako 5-10 let. Stačí si vzpomenout na PS3, která také v prvním roce od uvedení nebyla zázrakem, ale nyní se za úspěch všeobecně považuje.

Sony proto raději nyní nezveřejňuje prodejní čísla VITA, ale míchá je dohromady s PSP, naposledy uvedla 1,8 milionu VITA v květnu loňského roku a 2,2 milionu ke konci června 2012. O výsledcích z podzimu bychom se měli dozvědět v únoru.

A co říká Kaz Hirai na v pondělí ohlášenou přenosnou konzoli Project Shield od Nvidia? "Nepřekvapilo mě to, pokud se podíváte do historie, takových pokusů tady už bylo více. Ano, je to konkurence, je však obtížné prorazit, což vím z vlastní zkušenosti."

Podporu Shieldu už vyjádřil UbiSoft, který je prý nadšen z každého nového hardware a tento prý přinese oběma skupinám hráčům, na PC i na mobilech, nové herní zážitky. Líbí se i Markovi Reinovi z Epicu, který Shield považuje za "nekompromisní, velmi výkonný stroj" a bude zvědav, co s ním dokáží vývojáři na Unreal Engine. Vyvinout speciální konverzi mechové akce Hawken prý zabralo několik týdnů, ale tato verze bude exkluzivní pro grafický čip Tegra, tzn. nepůjde pustit na jiných zařízeních s Androidem.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

PlayStation Vita

PlayStation Vita

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments