If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony prý chce po všech hrách na PS4, aby podporovaly Remote Play na VITA

Výjimkou jsou jen ty využívající kamerku PS4 Eye.

Ze strany Sony chytrý i předpokládaný tah. V jejím konkurenčním boji s Nintendem to bude odpověď na funkce Wii U, které dovoluje hrát mnohé celé hry někde v koutě pokojíku jen na obrazovce tabletu. Při argumentaci o jejích výhodách oproti Xbox One zase může tvrdit, že tímto myslí na blaho hráčů, aby mohli hrát i bez televize, pokud si ji zrovna chce pro sebe usurpovat jiný člen domácnosti. A v neposlední řadě deklarování masivní podpory Remote Play na PS4 může zvednout ne úplně slavné prodeje jejího handheldu, takže to na papíře zní jako lapení tří much jednou ranou.

Podle údajně důvěryhodných zdrojů sesterského Digital Foundry má nyní Sony po všech vývojářích nadcházejících titulů pro PlayStation 4 požadovat, aby povinně podporovaly funkci Remote Play na VITA. Jako Knack od Sony ukázaný na únorové konferenci:

Pokud nevíte, o co se jedná, vězte, že to je streamování her ze stolní konzole do handheldu přes WiFi, taková lokální obdoba OnLive, jen v mírně zhoršeném rozlišení sníženém na 960x554 a při kompresi obrazu h.264 kodekem. Kdysi kolem této funkce bylo velké haló, ale v praxi ji později využilo jen minimum her, zejména ty od Sony typu LittleBigPlanet, a pozornost se ubírala jiným směrem vývoje.

Jedinou omluvenkou pro tvůrce má být využití kamerky PS4 Eye do jejich her, která by na VITA moc nešla převést, potom už prý budou této povinnosti zbaveni a nebudou muset Remote Play na VITA podporovat. Od Sony to je každopádně win-win situace, protože pokud se někdo z tvůrců her nebude chtít zabývat funkcí Remote Play, může upřednostnit raději PS4 Eye, což se Sony docela hodí, když Microsoft bude tolik tlačit Kinect One.

Tagged With

Comments