If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony: PS4 bude klást důraz na online

Také možnost Move/gamepadu v jednom.

Ačkoliv šéf Sony tvrdí, že Playstation 3 ještě není ani v polovině svého životního cyklu a o nástupci se zatím nebaví ani za zavřenými dveřmi, manažeři z jeho společnosti se o případné PS4 baví velice rádi. Dva z nich naznačili, že PS4 bude klást velký důraz na online funkce, a že by mohl být u PS4 ovladač, který v sobě bude integrovat Move i klasický gamepad.

"Online funkce jsou velice zajímavé a rozhodně jsou důležitou součástí našich budoucích plánů," řekl pro Guardian šéf britské pobočky Sony Ray Maguire. "Ovšem co se týče technologie, kterou budeme používat, na to je příliš brzy odpovídat."

Pro Guardian se také rozpovídal o tom, že dlouhé životní cykly jsou u současných konzolí zejména proto, aby se vrátily obrovské investice vložené do vývoje nové konzole, ale také kvůli pokroku v technologiích. "Nikdo nám tu konzoli nedokázal vyrobit jak jsme potřebovali, takže jsme prostě museli postavit továrny, ve kterých je vyrábíme." I to je součástí obrovských nákladů na výrobu konzole. "A i kdybychom chtěli udělat novou konzoli, mnohdy ani nemůžeme kvůli dostupným technologiím. Technologie někdy ještě není tak daleko, aby byl silikon tak moc tenký, jak potřebujeme, nebo aby součástky zvládly tolik tepla a výkonu."

Co se týče ovladače, Richard Marks, šéf vývoje v Sony, naznačil, že by mohla mít PS4 jeden ovladač, ve kterém bude integrován jak Move, tak klasický gamepad. "Od začátku říkáme, že herní konzole nemůže existovat bez klasického gamepadu. Na druhou stranu, mnoho lidí klasický ovladač odrazuje, takže pro ně máme Move."

"Pro některé hry je lepší DualShock, pro některé zase Move," dodal. "Nejde prostě vybrat jednu věc a tu druhou zahodit. Neříkám, že není možné je zkombinovat, ale o žádné z nich se nedá říct - ano, to je ta pravá volba a tu druhou nepotřebujeme."

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments