If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony říká, že zvažovala ořezaný model PS5 jako Xbox Series S

Proč od tohoto nápadu ustoupila?

Tahle otázka se samozřejmě vyloženě nabízela - proč vlastně Sony také neudělala něco jako Xbox Series S, tedy ořezaný model PS5 s menším výkonem, aby mohla soupeřit s Microsoftem a s nízkou cenou jen 299 dolarů?

Šéf PlayStation v dnešním rozhovoru pro japonský AV Watch přiznal, že tuto možnost reálně zvažovali. Pak se ale rozhodli ji nevytvořit. Proč přesně?

"Udělali jsme si průzkum a zjistili, že takové levnější odnože konzolí s horšími specifikacemi v historii herního průmyslu nikdy neměly moc dobré výsledky."

Jim Ryan tvrdí, že lidé kupující si herní konzoli ji obvykle chtějí používat po čtyři až sedm let. Potřebují být přesvědčeni, že si kupují něco nadčasového, co jim vydrží delší dobu do budoucna. Že to není něco, co vyjde z módy a bude zastaralé za pouhé dva tři roky.

Zákazníci Sony prý spoléhají na to, že až si časem koupí novou televizi s podporou 4K, jejich konzole už ho bude umět.

Takže úvahy na téma méně výkonné verze PS5 byly smeteny ze stolu, s čímž prý souhlasili i jiní čelní představitelé japonské korporace, když si zjistili, jak problematické by to bylo.

"Ano, samozřejmě, cena je velmi důležitým faktorem a respektujeme politiku našich konkurentů. Přesto jsme naplno odhodláni věřit naší strategii a efektu, který bude mít," vysvětlil šéf PlayStation.

Za nás říkáme, že to je velmi rozumné vyjádření, které zbytečně neryje do Xboxu a neútočí na něj. Jen prostě konstatuje holý fakt, že při pořízení něčeho, co je už v moment koupě slabší než současná špička, tak se prostě musí počítat s tím, že to člověku vydrží kratší dobu. Asi jako když si člověk bere starší ojeté auto namísto úplně nového.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments