If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony se pokouší patentovat výraz Lets Play

Rozhněvala tím internet.

Představte si, že vyrábíte komentovaná videa z hraní na YouTube, ale od určité chvíle nebudete smět vyslovit určité zakázané slovo ani je nazvat jako doposud. Zaháníme to sice trochu do absurdity, ale i to může teoreticky nastat, pokud by se tvrdě vynucovala práva.

Sony se na podzim pokusila u amerického patentového úřadu zaregistrovat ochrannou značku Let's Play. Zatím nevíme, jestli se ji to podařilo, dle Trademaria.com spíš nikoli.

Úřady ji koncem prosince požádaly o bližší upřesnění zamýšleného použití, zřejmě protože zdůvodnění bylo moc široké a nemuselo by v budoucnu obstát u případného soudu. Nyní ji běží obvyklá půlroční lhůta, jinak bude žádost považována za opuštěnou.

Firma by se dle popisku ráda stala vlastníkem Let's Play za účelem "elektronických přenosů a streamování hraní přes globální či lokální síť, streamování zvuku a audiovizuálních materiálů".

Lze předpokládat, že Sony jde o to, aby mohla jako Let's Play nazvat vysílání z PlayStation 4. Tím by zabránila tomu, aby Microsoft používal stejný slovní výraz pro streamování z Xbox One. Autorům stávajících LP se to samozřejmě nelíbí, protože se bojí, že by jim časem mohly nastat problémy.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Related topics
PS4
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments