If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony se pro Eurogamer vyjádřila, jestli z PS4 povolí MP hraní proti xboxářům

Už trochu konkrétněji.

Vlastní zpráva - Nespokojili jsme s nicneříkajícími frázemi, kterými PR oddělení Sony víceméně smetlo iniciativu Microsoftu ze stolu před pár dny ("Provozujeme to mezi PS4 a PC hrami už dlouho, viz Street Fighter 5 nebo Rocket League, není to pro nás nic nového").

Na právě probíhající konferenci GDC v San Franciscu jsme si pěkně odchytli prezidenta studií Sony, aby poskytl konkrétnější odpověď na otázku, zda povolí, aby majitelé PS4 mohli hrát multiplayer proti vlastníkům Xbox One.

"Propojení dvou odlišných uzavřených sítí [Xbox Live a PlayStation Network] může být komplikovanější než u PC, které je otevřenou platformou. Musíme se pobavit s vývojáři a vydavateli, čeho tímto krokem chtějí docílit," začal zeširoka Shuhei Yoshida.

Podle něj by prý technický aspekt takového kroku byl tím asi nejjednodušším. Teoreticky by cross-platform hraní mezi PS4 a X1 nic zabraňovat nemělo. Jenže...

"Budeme v Sony interně debatovat, jestli je povolení něčeho takového v našem nejlepším zájmu. Také se musíme mrknout na obchodní podmínky užívání naší služby, jestli to s něčím nekoliduje," varoval Yoshida, proč v dohledné době určitě tuto funkci nečekat.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments