If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony se ptá, proč by měla oznámit PS4 jako ten první?

Vypouštění falešných kouřových clon pokračuje.

Podle nedávného, nezvykle upřímného výroku viceprezidenta Sony se zdálo, že ohledně plánů pro odkrytí PlayStation 4 mají poměrně jasno. Situaci se teď pokouší zachránit šéf nejvyšší, když se pro zmatení konkurence snaží s pokerovou tváří navodit pocit, že všechno ještě může být úplně jinak, než jsme si mysleli.

"Proč byste měli být tím prvním [kdo odhalí konzoli příští generace], když vaši konkurenti se mohou podívat na vaše specifikace a přijít s něčím lepším," položil Kaz Hirai řečnickou otázku v rozhovoru pro britský list The Times, aniž by ji více rozvedl.

Znamená to snad, že Sony přenechá prvenství Microsoftu - jak s ohlášením, tak s uvedením na trh - aby pak na základě nového Xboxu mohla přizpůsobit výkon a hardwarovou konfiguraci PlayStation 4? To určitě ne, technické specifikace jsou již víceméně dané a půl roku před uvedením je nelze nějak výrazně měnit, tím by akorát dosáhla časového zpoždění premiéry a ublížila by si.

Šéf Sony tím asi spíš myslel skutečnost, že ten druhý v pořadí může do své marketingové kampaně zohlednit, s čím se při ohlášení vytasila konkurence, aby v celkovém součtu na publikum zapůsobil lépe. Proto nejspíš v rychlosti oznámení nových konzolí neproběhne tradiční souboj o prvenství, ačkoli i to přináší řadu kladů. Vypadá to spíš na hru na schovávanou, kdy obě strany budou vypouštět falešné kouřové clony.

Dříve Sony razila teorii, že by nechtěla opakovat stav ze zahájení Xboxu 360 a PS3, kdy jim zpoždění ublížilo u vývojářů third-party her. Později ji však Jack Tretton upravil do jiného významu, který v podstatě koresponduje s dnešními slovy: "Nikdy jsme nebyli první, nikdy jsme nebyli nejlevnější. Je to o tom být tím nejlepším".

Tagged With

Comments