If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony skutečně kutí nový handheld

Píše o tom Wall Street Journal.

Nový handheld od Sony nebude podle článku ve Wall Street Journal jen na hraní her. Bude mnohem víc a podle všeho by měl konkurovat i zařízením typu iPad od Apple.

"Sony pracuje na handheldovém zařízení, které kombinuje herní přístroj, čtečku elektronických knih a netbooky," píše se v článku WSJ. Informace mají od důvěryhodného zdroje a podle něj má jít o nástupce prvního PSP.

Jak se zdá, nové PSP by mělo podporovat i internet přes mobilní 3G síť, protože jsou v čiré komunikaci s NTT DoCoMo, což je japonský mobilní operátor.

"Výrobci videoher vědí, že aby se mohla někam pohnout přenosná zařízení, je v nich třeba mít bezdrátovou komunikaci," řekl prezident japonského mobilního operátora. "Jsme v komunikaci hned s několika výrobci." Údajně totiž jednají i s Nintendem.

Ačkoliv se předpokládalo, že PSP2 bude odhaleno už na letošním E3, nakonec k tomu nedošlo. Místo toho Sony ohlásilo ještě několik her na původní PSP. Dvojka tedy nejspíš není ještě v tak daleké fázi, aby se mohla prezentovat veřejnosti.

Už dříve se mluvilo o tom, že PSP2 by měl být "iPhone na steroidech", v jiných článcích citujících anonymní zdroje ze Sony se psalo o tom, že by mělo mít PSP2 dotykový displej, dvě kamery a do prodeje by se mělo dostat v roce 2011.

Tagged With

Comments