If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony už má plán pro Horizon na příštích několik let

A více o Frozen Wilds.

Vzhledem ke kvalitám a komerčnímu úspěchu Horizon Zero Dawn (Alza.cz) se už hned po zimním vydání začalo mluvit o tom, že by na této hře mohla PlayStation do budoucna hodně stavět a stát se z ní velká série. Sony nezůstala pouze u planých řečí, nýbrž převedla je i v činy.

V tuto chvíli už prý existuje plán, co s touto značkou provést v příštích několika letech. Šéf Guerrila Games Hermen Hulst prý má velmi jasnou vizi, kam Horizon dál posunout a Sony mu věří, takže počítá s tím, že "Horizon bude v branži ještě dlouho".

Řekl to prezident americké pobočky firmy Shawn Layden pro The Telegraph, kde také ocenil velmi nadšené přijetí hry u fanoušků.

Co se týče na E3 oznámeného rozšíření The Frozen Wilds, má být velmi podstatné - s novou oblastí napříč severními horami (prý velká mapa), novými výzvami, novými questy, vedlejšími aktivitami, novými osadami, zbraněmi či trofejemi.

V příštích měsících se prý dozvíme přesné datum (zatím platí jen podzim), které stroje představují nejhorší hrozbu, o pozadí kmene Banuk, jeho tajemstvích a podobně. Příběhově to prý bude nová kapitola dobrodružství a cesty Aloy.

Pro toto DLC (a nikoli rovnou pro pokračování) se tvůrci rozhodli z důvodu, že po dokončení základního Horizon měli tolik zkušeností a znalostí s tvorbou hry, že by byla škoda je nezužitkovat.

Comments