If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony ukázala Xboxu prostředníček: PlayStation 4 bez DRM/ověřování a navíc o 100 eur levnější

Jenom za multiplayer se už bude muset platit.

Všichni svorně tvrdí, že Sony vyhrálo v konkurenci s Microsoftem E3. Microsoft možná ukázal více zajímavých her, ale fanoušci chtěli jediné - aby nemělo PlayStation 4 žádné restrikce na to, jak nakládat se svými hrami, které si koupili, a aby měla konzole nižší cenu.

Sony všechna tato přání splnila.

Na Sony konferenci slavnostně oznámili, že nejenže bude PlayStation 4 podporovat bazarové hry, ale nebude u nich probíhat žádná online autentifikace jako u Xbox One, budete je mít možnost zcela volně půjčovat kamarádům, prodávat na Aukru nebo do bazaru dle vaší libosti. Nebude prostě žádné omezení.

Konzole PlayStation 4 navíc bude fungovat naprosto bez problémů offline. Šéf americké Sony si dokonce na konferenci trochu šťouchnul do Microsoftu, když přímo řekl, že nebude potřebovat ověřovat online každých 24 hodin. Nebude třeba ověřovat nic online nikdy.

Všechny trailery z PS4 E3 konference Sony pohromadě a fotky designu konzole PS4.

čtěte také 15 zajímavostí o PlayStation 4, o kterých se zatím nemluvilo, o možnosti hrát PS3 hry na PS4 od příštího roku či o naštvaném Francisovi.

Také mají obrovskou konkurenční výhodu v ceně. Zatímco Xbox One se bude prodávat za 499 dolarů a 499 euro v Evropě, PlayStation 4 bude o docela zásadních 100 dolarů a 100 euro levnější - tedy za 399 dolarů/euro.

Jediné, co by fanoušky nemuselo potěšit je fakt, že PlayStation Plus už musíte mít zaplacené, pokud budete chtít hrát u her online - stejně, jako je to už léta u konkurence v případě Xbox Live. Dobrou zprávou ale je, že PS Plus bude levnější (5 dolarů měsíčně) a navíc budete k PS Plus pořád dostávat zdarma hry. Na PlayStation 4 tak hned v den vydání bude zcela zdarma AAA závodní hra Drive Club.

Mimochodem, Sony vydalo i toto zábavné video, které se ihned řadí mezi nejlepší videa letošní E3:

Tagged With

Comments